ARBES úspěšně automatizuje obchodní procesy v Equa bank

Arbes-logo-V létě minulého roku se Equa bank rozhodla pro změnu implementace softwarové platformy Documentum pro podporu svých obchodních procesů a úložiště dokumentů z interního vývoje a podpory na outsourcing těchto činností a služeb. Na základě vypsaného výběrového řízení a předložených nabídek si banka vybrala společnost ARBES Technologies, předního českého partnera společnosti EMC Documentum a evropského dodavatele softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví.

Společnost ARBES Technologies uspěla ve výběrovém řízení a od září přebrala zodpovědnost za podporu, údržbu a rozvoj aplikací Documentum, které v Equa bank slouží k automatizaci a řízení obchodních procesů. Odborníci z ARBES Technologies přesvědčili Equa bank především svými rozsáhlými zkušenostmi z projektů v bankovní oblasti a hlubokými znalostmi potřeb a procesů dynamické banky. Současně se v rámci nabídky zavázali optimalizovat podporované systémy a zmíněné aplikace a zefektivnit jejich provoz jak z pohledu kvality, tak i ceny.

„Equa bank hledala spolehlivého partnera pro údržbu a rozvoj EMC Documentum aplikací, který by nabídl potřebnou kvalitu pro provozně kritické aplikace v bance a zároveň flexibilitu pro podporu našich obchodních a rozvojových plánů. Již v průběhu výběrového řízení, a nadále během devíti měsíců spolupráce, společnost ARBES Technologies prokázala profesionalitu a nasazení, které ji řadí mezi špičku v oboru,“ uvedl Leoš Pýtr, COO Equa bank.

Společnost ARBES Technologies v rámci předložené nabídky navrhla sadu preventivních kroků, které vedly jak k okamžité podpoře provozu přebíraných systémů, tak i k strategickému a dlouhodobému rozvoji přebíraných systémů.

„Zjednodušeně lze říct, že jsme využili našeho know-how v oblasti provozu a rozvoje řešení ECM/BPM a společně s obchodními plány a ambicemi banky vytvořili plán údržbových a rozvojových kroků s garancí trvalého snížení provozních a investičních nákladů na převzatá řešení,“ řekl Jan Denemark, ředitel ARBES Technologies.

O Equa bank
Equa bank, dříve Banco Popolare Česká republika a.s., byla převzata v červnu 2011 společností Equa Group Limited. Equa Group Limited je vlastněna fondy, kterým poskytuje poradenství společnost AnaCap Financial Partners LLP specializující se na „Private Equity“ poradenství v oboru finančních služeb. Equa bank nabízí osobní i firemní bankovnictví s řadou produktů. V nabídce má například běžné a spořicí účty, termínované vklady, hypotéky, refinancování spotřebitelských úvěrů a také nabídku určenou firmám a podnikatelům.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.