ARBES zvýšil výnosy o více než 61 procent

Arbes-logo-Společnost ARBES Technologies, přední dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, pokračuje v růstu. Hospodaření v roce 2012 skončilo se ziskem ve výši 17 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 34 %. Celkové výnosy vzrostly oproti předchozímu roku o 61,5 % na 304,6 milionů korun.

Významný podíl na celkovém obratu společnosti měly především tržby za vlastní výkony, které meziročně vzrostly o více než 65 % na 277,5 milionů korun, a to především díky realizaci rozsáhlého projektu bankovního systému v AirBank. Na dobré finanční bilanci se rovněž projevil rostoucí prodej vlastních informačních systémů, které společnost ARBES Technologies dodala mnoha významným zákazníkům, hlavně z oblasti finančnictví a zdravotnictví. Vedle zcela nových realizací jako například ACEMA Credit Czech či Mediaservis, se jednalo i o pokračující projekty v J&T Bank, Equa bank, Raiffeisen Leasing, Banco Rural Europa v Portugalsku, Equilor v Maďarsku či Poštové bance na Slovensku.

Pozitivní vliv na hospodářské výsledky mělo rovněž zřízení nové divize se zaměřením na oblast zpracování obsahu a automatizace obchodních procesů. Zájem o řešení typu ECM a BPM projevovali jak stávající, tak i noví klienti.

„Rok 2012 byl pro naši společnost velmi úspěšným. Rostoucí zisk a rozšiřující se základna zákazníků jen potvrzují, že naše řešení přináší našim klientům ten správný efekt,“ uvedl Zdeněk Pilz, ředitel společnosti ARBES Technologies. „V současné době pracujeme na vývoji nových produktů a chystáme expanzi na další zahraniční trhy, zejména pak do portugalsky hovořících zemí, kde sílí poptávka po našich bankovních systémech, které již v Evropě i v zámoří prokázaly své kvality,“ dodal.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.