Byznys ERP pomáhá opravovat elektroniku

logo-jkr-webSjednotit svoji informační infrastrukturu a nahradit několik informačních systémů jediným moderním ERP řešením se rozhodla společnosti VSP Data, jež se 20 let zabývá servisní činností v oblasti elektroniky a IT.

Společnosti VSP Data uvažovala o novém podnikovém informačním systému, který by zastřešil klíčové firemní procesy a sjednotil obchodní procesy v oblasti logistiky, obchodu a financí. Ve výběrovém řízení byl vybrán Byznys ERP s uživatelskou úpravou, která řeší napojení na výrobní systém NAIS, zpracovaný programátory VSP Data.

Byznys ERP zajišťuje pro sklady evidované v NAIS centralizovanou správu zákazníků, číselníku sortimentu a příjem dílů. Po zpracování servisní zakázky v systému NAIS se automaticky do Byznys ERP promítnou spotřeby dílů a případné další skladové operace jako změna lokací, přeskladnění na jiný sklad či vratka. Sklady mimo NAIS poté uživatel sleduje výhradně v rámci Byznys ERP, přičemž lze sledovat sériová čísla i lokace.

Uživatelskou úpravou byla řešena podpora exportu vydaných faktur do globálního elektronického fakturačního systému OB10, který pokrývá zasílání faktur zahraničním zákazníkům. Závěrečnou etapou implementace je nasazení reportingových a analytických nástrojů Byznys BI a Excellent., které rozšiřují reportingové možnosti.

Mezi hlavní přínosy nasazení podnikového informačního systému Byznys ERP ve společnosti VSP Data patří provázanost jednotlivých podnikových procesů a sjednocení podnikových agend, online komunikace se systémem pro řízení servisu NAIS. V neposlední řadě jevýznamným prvkem uživatelská otevřenost systému.

O společnosti VSP Data
Společnost VSP Data a.s. se zaměřuje na servisní činnost a podporu zákazníků v ucelené škále servisů a reversní logistiky. Poskytované služby zahrnují všechny podpůrné služby, včetně logistiky, distribuce, oprav produktů a komponent a zákaznických call center. Produktové portfolio zahrnuje opravy laserových a inkoustových tiskáren, dataprojektorů, digitálních kamer, skenerů, mobilních telefonů, GPS navigací, LCD displejů, serverů i stolních počítačů a dalších zařízení. Samostatnou komoditou jsou opravy bankomatů a jejich příslušenství, dále pak opravy elektronických desek a modulů. Více na www.vspdata.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. S obratem přes 125 milionů korun a s více než stovkou zaměstnanců patří mezi největší ryze české softwarové firmy v České republice. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP mají za sebou v České republice a na Slovensku více než 1 500 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Belet, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ESO travel, Humi Outdoor, Integra Group, Jednota České Budějovice, Kasalova pila, Letiště Brno, Marimex, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom, Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.