Byznys ERP prodává modelové železnice

logo-jkr-webSpolečnost Happy Model, přední prodejce modelových železnic, se rozhodla nahradit stávající informační řešení novým systémem Byznys ERP od společnosti J.K.R. Hlavním důvodem, který ji k tomu vedl, byla potřeba robustního ERP řešení, jež by dokázalo zastřešit klíčové firemní procesy a celkově zefektivnit chod podniku.

Stěžejním cílem implementace ve společnosti Happy Model se stalo zajištění komunikace ERP systému s nově vytvářeným internetovým portálem. Jednalo se zejména o oblast předávání číselníků zákazníků, sortimentu a stavů skladu do portálu a import nově registrovaných zákazníků a zákaznických objednávek do ERP. Klíčovou vlastností systému Byznys ERP se pro společnost Happy Model stal také import nákupních ceníků, respektive sortimentu z MS Excel. S využitím nabídky Nákupní ceníky může uživatel nyní v prostředí Excelu modifikovat vlastnosti sortimentu a zpětně je aktualizovat v Byznys ERP.

Důležitou částí nasazení systému bylo také zpracování automatických funkcí a procedur v oblasti prodejních cen. Zejména jde o automatický výpočet velkoobchodních cen při ukládání příjemky s novým zbožím. Dále došlo k zapracování výpočtu slev u zákazníků v závislosti na dosaženém obratu v předchozím období.

Systém Byznys ERP ve společnosti Happy Model využívají uživatelé na třech pobočkách, přičemž dvě z nich se připojují do centrální databáze prostřednictvím terminálového přístupu. Výhodou tohoto řešení je centrální správa systému včetně online pohledu do dat. Odpadá zde nutnost synchronizovat číselníky a předávat si doklady mezi pobočkami.

„Mezi hlavní přínosy Byznys ERP v Happy Model patří provázání podnikových procesů a sjednocení agend, přístup poboček do centrální databáze a napojení na eshop,“ vypočítává Jiří Rákosník, obchodní ředitel J.K.R., a pokračuje: „Výhodou je také jednoduchá aktualizace sortimentu, uživatelská přívětivost systému, automatický výpočet velkoobchodní ceny či automatizované exporty pro Českou poštu a PPL.“

O společnosti Happy Model

Společnost Happy Model působí na trhu jako prodejce modelové železnice (vláčky, vagónky, kolejivo), nabízí také materiály pro tvorbu kolejišť a diorámat a různé další modely (lodě, letadla, vojenská technika). Sortiment firmy zahrnuje modely výrobců Roco, Fleischmann, Piko, Faller, Noch, Auhagen, Italeri či Siku. Více informací naleznete na www.happymodel.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.