Česká verze ERP řešení Epicor 9 uvedena na trh

logo_epicor_webEpicor Software Corporation, přední dodavatel softwarových řešení pro řízení podnikových procesů, představil v ČR novou aplikaci pro řízení a plánování podnikových zdrojů Epicor 9. Jedná se o inovativní a přizpůsobivé řešení postavené na nejmodernějších technologiích.

Epicor staví na více než 20-letých zkušenostech s vývojem a zaváděním ERP aplikací a uplatňuje revoluční přístup v celkové koncepci návrhu, vývoje a použití ERP systémů. Epicor využívá Web 2.0 technologie, a přináší tak uživatelům provázanou a dynamickou spolupráci s ohledem na podnikové procesy. Vysoce přizpůsobivá architektura řešení splňuje požadavky kteréhokoli podniku bez omezení na zeměpisnou polohu, obor působnosti nebo koncová zařízení pro přístup k systému, a naplňuje tak vizi byznysu bez bariér.

„ERP řešení Epicor 9 je systém nové generace, který podporuje způsob práce v dynamickém a rychle se měnícím prostředí, a to při zachování nízkých nákladů na pořízení a provoz,“ uvedl Filip Myška, Teritorry Manager, Epicor Software Czech. „Nyní je dostupné i v České republice a my pevně věříme, že místní organizace ocení výhody, ze kterých již profitují zákazníci na celém světě,” dodal.

Od uvedení na světový trh v roce 2008 pomáhá Epicor 9 více než 35 000 uživatelů na celém světě. Do konce letošního roku bude tento produkt k dispozici v 60 zemích a v 30 jazykových mutacích. K významným úspěchům řešení Epicor 9 v Evropě patří například ocenění ERP systém roku (ERP System of the Year) získané v Německu a cena Inovace roku (Innovation of the Year) udělená v Polsku v roce 2009.

Páteří řešení Epicor 9 je prostředí Epicor Internet Component Environment (ICE), které propojuje technologie Web 2.0 a Epicor True SOA a přináší do servisně orientované architektury nadstandardní flexibilitu a použitelnost podporující integraci podnikových B2B procesů. Epicor ICE podporuje prakticky každý operační systém – od Windows přes UNIX až po Linux – a nabízí přístup z libovolného zařízení.

Díky dlouhodobému partnerství se společností Microsoft dokáže Epicor zhodnotit nejnovější trendy ve špičkových technologiích Microsoft a poskytnout zákazníkům vyšší úroveň bezpečnosti, zlepšené rozhraní pro uživatele a zdokonalené vlastnosti zajišťující vyšší spolehlivost. Mimo jiné je držitelem certifikace Microsoft Gold Partner a Partner roku 2009 pro nezávislého dodavatele softwaru s globálním dosahem (Microsoft Partner of the Year for Global ISV Line of Business).

Co na Epicor 9 říkají zákazníci?

Finská společnost EpiCrystals vyvíjí, vyrábí a prodává světelné zdroje a projekční a optoelektronická zařízení. V době, kdy společnost EpiCrystals vytvářela strategii svého silného růstu, se zároveň poohlížela po vyhovujícím flexibilním ERP systému, který by rostl zároveň se společností a vyhověl nárokům na přizpůsobivost a připravenost na změny. Volba padla na řešení Epicor 9. „Epicor byl pro nás jednoznačně tím správným řešením,“ řekl Markku Pajunen, provozní ředitel společnosti EpiCrystals. „Naším cílem v dlouhodobém horizontu je udržovat si zákazníky ve velkých nadnárodních společnostech. Je nesmírně důležité, abychom byli schopni snadno integrovat náš ERP systém s jejich systémy, a docílit tak efektivních a hladce plynoucích procesů. Globální partner, jakým je Epicor, je pro nás velkým přínosem.“

Společnost Linkam Scientific Instruments se sídlem ve Velké Británii je lídrem na trhu speciální přístrojové techniky, především mikrotermometrických zařízení, a její aparatury jsou instalovány v tisících laboratoří v celém světě. „Hledali jsme flexibilní řešení s nizkými provozními náklady, které by umožnilo integraci našich procesů napříč celou společností – od prodeje a marketingu až po výrobu,“ prohlásil Richard Lloyd, výrobní ředitel společnosti Linkam.
Dále uvedl: „Po zeštíhlení našeho seznamu vytipovaných dodavatelů na tři velké poskytovatele ERP systémů jsme se rozhodli pro Epicor – šlo o nejucelenější a po všech stránkách vyhovující systém. Řešení Epicor 9 na nás udělalo silný dojem zejména v přístupu k integraci CRM a Microsoft Office Outlook, stejně jako rozsahem možností k usnadnění a zrychlení našich výrobních procesů. Funkcionalita zahrnující čárové kódy, pracovní příkazy a řízení dílenských provozů nám pomůže zlepšit výrobní procesy; řešení Epicor funguje v praxi ve velkých organizacích a tato skutečnost nám dává jistotu, že dokáže podporovat i náš další růst v souladu s rozvojem našeho byznysu.“

O společnosti Epicor Software Czech
Epicor Software je předním globálním poskytovatelem softwarových řešení pro odvětví výroby, distribuce, maloobchodu, pohostinství a služeb. Svým 20 000 zákazníkům ve více jak 150 zemích poskytuje společnost Epicor integrovaná softwarová řešení pro řízení podnikových procesů, s jejichž pomocí dokážou firmy zákazníků zvyšovat efektivitu a ziskovost, konkrétně jsou to systémy podporující plánování a využití podnikových zdrojů (ERP), řízení péče o zákazníky (CRM), řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce (SCM) a řízení operací v oblasti maloobchodu (retail). V České republice a na Slovensku působí společnost Epicor Software již 17 let. ERP řešení Epicor zde využívá přes 200 společností a s tímto softwarem pracuje více než 3 000 koncových uživatelů. Více informací naleznete na www.epicor.cz.