Členové ABSL si zvolili nové představenstvo

Na výročním setkání členů asociace ABSL bylo zvoleno nové představenstvo této oborové organizace, která v České republice sdružuje společnosti z oblasti podnikových, zákaznických a IT služeb, podporuje jejich rozvoj, sdílí know-how a usnadňuje vstup nových investorů na český trh. Prezident asociace, Ota Kulhánek, i její ředitel, Jonathan Appleton, ve svých rolích zůstávají i v dalším období. Spolu s nimi v představenstvu zasedne 10 zástupců významných firem působících v oboru, který dnes zaměstnává 130 000 lidí a představuje významný pilíř české ekonomiky.

Do představenstva zvolila stovka členů asociace ABSL čtyři nové tváře. Z původní sestavy zůstává v novém představenstvu šest expertů.

Novými členy jsou:

Iveta Chválová, výkonná ředitelka SAP Services. Kromě této role Iveta vede i mezinárodní tým Globální mobility s celkovou odpovědností za všechny přeshraniční pohyby a relokace v rámci společnosti SAP. V SAP začala pracovat po skončení vysokoškolského studia v roce 2005. V rámci svého působení v ABSL chce aktivně přispět k růstu oboru podnikových služeb. Věří, že potenciál je obrovský a je přesvědčena o tom, že podnikové služby jsou stále důležitější součástí celého hodnotového řetězce firem.

Helle Juhl McDermott, viceprezidentka centra podnikových služeb společnosti Curium Pharma, které poskytuje podporu v oblastiIT, HR, financí a zákaznických služeb ostatním pobočkám této globální farmaceutické firmy. Pochází z Dánska a má více než dvacetileté zkušenosti v oboru podnikových služeb. Zároveň je certifikovanou koučkou a absolventkou kurzu NLP Practitioner. Dobrovolně pracuje také jako mentorka v programu Nordic Chamber of Commerce “Mentoring Exchange” a “Women helping women in business”. V rámci své role v ABSL se chce zaměřit na sdílení zkušeností menších, ale velmi rychle rostoucích center, stejně jako na podporu diverzity.

Nicole Pierson, výkonná ředitelka společnosti Johnson & Johnson Global Services, která byla jedním ze zakládajících členů ABSL. Nicole má bohaté pracovní a manažerské zkušenosti, a to jak z oboru podnikových služeb, tak i z oblasti financí, zdravotnických zařízení či dodavatelského řetězce v rámci Johnson & Johnson. V představenstvu ABSL se chce věnovat zejména sdílení znalostí napříč sektorem, podpoře diverzity a rozvoje talentů.

Jan Nedělník, generální ředitel společnosti Comdata v České republice a v Maďarsku. Má více než 15 let zkušeností v oboru outsourcingu obchodních procesů (BPO) a ve společnosti Comdata pracuje již více než 10 let. Comdata je držitelem ocenění ABSL Diamonds ve speciální kategorii za boj s Covid-19, kdy podnik okamžitě a flexibilně zareagoval na vládní výzvu a podpořil linky 112 a 1212, které pod návalem dotazů kolabovaly. Svým působením v představenstvu ABSL by rád přispěl ke zvýšení povědomí o oboru v menších městech a krajích a věnovat by se chtěl i CSR aktivitám a sdílení zkušeností z této oblasti mezi členy ABSL.

Z předchozího období v představenstvu zůstávají do dalších dvou let:  

František Havel, NGSC Prague Strategy & Operations manager v globálním centru služeb společnosti Novartis v Praze. Má bohaté zkušenosti z více než 19letého působení v oboru globálních podnikových služeb. Zabýval se jak zlepšováním efektivity procesů, tak i zvyšováním kvality poskytovaných služeb v IT/telekomunikacích, financích a HR.

Jeho cílem v představenstvu ABSL je zvyšování povědomí sektoru globálních center služeb v ČR, propagace důležitosti klíčových dovedností, jakými je např. obchodní partnerství (tzv. best-in-class business partnership) a oslovení kvalifikovaných profesionálů a nadaných absolventů.

Sergei Holmeskis, ředitel Deutsche Telekom Services Europe Czech Republic. Ve společnosti Deutsche Telekom působí již od roku 2011 a doposud zastával několik mezinárodních rolí v oblasti Roamingu, Consultingu, HR či podnikových služeb. V roce 2016 stál u založení evropského centra podnikových služeb Deutsche Telekom Europe v Brně. V představenstvu ABSL se zaměřuje na podporu sdílení znalostí a zkušeností mezi členy a snaží se zdůraznit význam inovaci a rozvoje oboru.

Adam Kiwalski, ředitel divize Business & Solutions společnosti Siemens Global Business Services. Adam je zkušený profesionál v oblasti podnikových služeb, za více než 17 let svého působení v oboru řídil řadu globálních transformačních a digitalizačních projektů. Díky svým zkušenostem také poskytoval konzultační služby četným korporacím. V rámci své role v ABSL se zaměřuje na zvyšování kvality poskytovaných služeb, vzdělávací aktivity a projekty digitalizace. 

Roman Pavloušek vede finanční centrum Atlas Copco, která patří k zakládajícím členům ABSL. Disponuje mnohaletými zkušenostmi ze segmentu podnikových služeb, stejně jako z oblasti auditorské a konzultační činnosti. Romanovým cílem je podpora aktivnějšího sdílení best practices mezi jednotlivými členy ABSL stejně jako podpora profesionálního rozvoje zaměstnanců segmentu podnikových služeb, a to především na Brněnsku, kam je situována třetina všech center fungujících v České republice.

Jan Skoták působí jako ředitel regionálního centra Infosys v České republice, které rovněž patří k zakládajícím členům asociace ABSL. Ve své roli v představenstvu ABSL zaměřujena propagaci segmentu podnikových služeb v regionu jižní Moravy, na spolupráci se státními institucemi a vládou, a na rozšíření působnosti ABSL do oblasti IT a IT služeb.

Jaromír Staroba je ředitelem centra podnikových služeb Prague Digital Hub pivovarnického koncernu ABInBev se sídlem v Praze. Ve společnosti působí od roku 2006 a prošel mnoha funkcemi v oblastech personalistiky, logistiky a projektového řízení. V rámci ABSL je Jaromír propagátorem sdílení zkušenosti mezi jednotlivými centry. Zorganizoval několik workshopů pro ostatní centra v oblastech transformace na centrum přidané hodnoty a využití technologií v kancelářích hybridního modelu, jež rád ukáže v praxi ve svém centru.

„Jsme opravdu rádi, že naše nové představenstvo má velkou chuť posunout segment podnikových služeb zase o krok dál,“ uvedl ředitel ABSL Jonathan Appleton a dodal: „Po náročném pandemickém roce, který prokázal mimořádnou odolnost našeho oboru, stejně jako vysokou inovativnost a kreativitu českých center, nás čeká období dalšího dynamického růstu a rozšiřování záběru. Věřím, že spolu s naším novým představenstvem vytvoříme silný tým, který tento růst podpoří svými zkušenostmi a nápady, a přispěje tím k upevnění postavení oboru, který stojí v čele inovací a transformace světového byznysu a tvoří významný pilíř české ekonomiky.“