Další dealer FORD jede na BYZNYSu

Společnost autoMOTOL BENI začala využívat předností podnikového informačního systému třídy BYZNYS, aby tak dokázala lépe uspokojovat požadavky zákazníků a zároveň zvýšila kvalitu vnitropodnikových procesů. ERP řešení BYZNYS Win je v autoMOTOL BENI využíváno ke kompletnímu zastřešení provozu společnosti.

Při nasazení systému byly primárně řešeny kompletní účetní agendy. Prvotní data jsou zpracovávána a importována ze systému DMS DOAS-II.

BYZNYS Win v integraci se systémem DOAS-II (specializovaný servisní systém) je certifikován společností FORD jako DMS (řídící informační systém dealerů) pro dealery značky FORD pro Českou republiku.

V případě autoMOTOL BENI jsou pomocí speciálně vyvinutého převodového můstku do automatických přenosů zahrnuty prvotní doklady za prodej, servis, reklamace a a další. Zpětně do systému DMS DOAS-II jsou z BYZNYS Win exportována data o platbách faktur, tedy data z provedených zápočtů a zpracovaných bankovních výpisů.

„Informační systémy třídy BYZNYS jsou mezi automobilovými prodejci velmi populární, protože kromě ekonomických modulů umí řešit i potřeby servisu včetně evidence oprav s návazností na skladové zásoby náhradních dílů, sledování servisních prohlídek a další. Dealerům značky FORD navíc BYZNYS umožňuje snadné a certifikované napojení na specializovaný servisní systém DOAS-II,“ říká Martin Korejs, PR Manager společnosti J.K.R.

O společnosti autoMOTOL BENI

Akciová společnost autoMOTOL BENI zaměstnává téměř 80 zaměstnanců a na mezi dealery Ford v České republice je druhým největším prodejcem. Značka Ford byla v roce 2007 nejúspěšnější značkou dováženou do České republiky – prodalo se více než 14 600 osobních a lehkých užitkových vozidel.

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze, Plzni a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Informační systémy třídy Byznys využívá v Česku více než 1 100 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press.