DATASYS využívá ERP systém třídy BYZNYS

Společnost Datasys, která se zaměřuje na specializované služby v oblasti informačních technologií a telekomunikací, si k řízení své podnikové agendy vybrala informační systém třídy BYZNYS od společnosti J.K.R., která je předním dodavatelem ERP systémů pro střední a větší organizace.

Přínosem nového informačního systému pro společnost Datasys je především sjednocení všech dostupných informací, které definují zakázku a její finanční hodnocení, do jednoho zdroje. Významně se tím zjednodušila evidence obchodních případů a práce na zakázce. Dále došlo k nastavení automatického schvalování zakázek pomocí modulu Workflow, přičemž rozhodovací práva byla jednotlivým uživatelům přiřazena podle toho, na jaké úrovni organizační struktury se ve firmě nacházejí. Pomocí nadefinovaných projektů v modulu Workflow pak mají uživatelé možnost sledovat schvalování zakázek v rámci jednotlivých oddělení společnosti. Dále byly přesně dle požadavků zákazníka upraveny standardní formuláře, což celkově zjednodušilo vedení podnikové agendy a výrazně zefektivnilo práci uživatelů společnosti Datasys.

Radka Mihulková, vedoucí kontultačního týmu společnosti J.K.R., k implementaci říká: „I přes obsáhlé požadavky, které byly dány rozmanitostí jednotlivých oddělení, a složitost datové základny se podařilo zahájit ostrý provoz k termínu dle smluvené dohody. Jednoznačným přínosem bylo také rychlé a efektivní zaškolení uživatelů v základních agendách systému BYZNYS v první fázi implementace.“

O společnosti Datasys

Společnost DATASYS, která vznikla v roce 1994, se zaměřuje na specializované služby v oblasti informačních technologií a telekomunikací s orientací na oblast služeb s vysokou přidanou hodnotou, vývoj zakázkového software a také na vývoj vlastního software v oblasti jednotné výměny informací a zákaznické podpory. Sídlo společnosti je v Praze, pobočky má v Hradci Králové a Plzni. Společnost Datasys se postupně stala jedním z důležitých subjektů na trhu informačních technologií v České republice a jako jedna z mála firem v České republice se dlouhodobě věnuje vývozu software a služeb do zahraničí.

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze, Plzni a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů. Informační systémy třídy Byznys využívá v Česku více než 1 200 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press.