Divizi finančních služeb v Logice vede Roman Mentlík

Novým ředitelem divize finančních služeb společnosti Logica ve střední a východní Evropě se stal Roman Mentlík (45), který do společnosti Logica přichází s bohatými zkušenostmi z bankovního prostředí. Ve své nové pozici bude zodpovědný především za tvorbu a prosazování strategie pro finanční sektor a řízení konzultačních aktivit u klientů z finanční sféry.

Logica je předním světovým poskytovatelem IT služeb a konzultací se silnou pozicí ve finančním sektoru. Působí v oblastech retailového i korporátního bankovnictví, finančního clearingu, vydávání a pořizování karet, veřejného a komerčního pojišťovnictví, leasingu a regulace. Logica svým klientům také pomáhá transformovat klíčové operace, jejichž cílem je přinést lepší služby zákazníkům, eliminovat úniky zisků, řídit náklady a maximalizovat příležitosti k získání nových zdrojů tržeb.

Roman Mentlík vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor zahraniční obchod. Po roční stáži u Lloyds bank a Barclays bank v Londýně pracoval v Komerční bance, kde začínal v útvaru platebního styku a později se věnoval specializaci obchodování na zahraničních trzích – treasury. Od roku 1994 působil ve WestLB v Německu, odkud se roku 1998 vrátil a nastoupil na post ředitele měnových operací v České spořitelně. V období privatizace působil i v samotném vedení banky. Své četné profesní zkušenosti čerpal i během svého působení v eBance, kde měl v roli generálního ředitele na starosti zakládání sítě poboček a restrukturalizaci. V posledních letech působil jako Asocciate Partner v IBM, kde řídil konzultační tým pro finanční sektor, a jako obchodní ředitel společnosti Global Payments Europe, zodpovědný za aktivity na nových evropských trzích.

„Do nové funkce nastupuji se záměrem konsolidovat divizi finančních služeb a zároveň se aktivně podílet na dosažení předního cíle Logicy, kterým je do tří let získat na českém a slovenském trhu informačních technologií první příčku,“ uvedl Roman Mentlík. „Věřím, že vhodně zvolená strategie, tradičně vysoká úroveň poskytovaných služeb a správné pochopení potřeb našich klientů tento ambiciózní plán plně podpoří,“ dodal.

Roman Mentlík aktivně spolupracuje s VŠFS v Praze, publikuje v odborných časopisech a aktivně se účastní diskuzí na finančních fórech. Ve svém volném čase se věnuje především motorismu, jachtingu a cyklistice, v zimě pak i lyžování. Je ženatý a má dvě děti.

Fotografie v tiskové kvalitě:

Roman Mentlík

POZNÁMKA PRO EDITORA

O společnosti Logica

Logica je přední světová společnost poskytující služby v oblasti IT, která zaměstnává 39 000 lidí v 36 zemích. Svým zákazníkům poskytuje konzultační služby, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu IT a firemních procesů. Logica svým zákazníkům umožňuje budovat vedoucí postavení na trhu díky vlastním znalostem jednotlivých odvětví, špičkovým technickým dovednostem a zkušenostem s realizací projektů po celém světě. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.

Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica se umístila na 4. místě v již 7. ročníku soutěže „Best Employers Česká republika 2009″ v kategorii velkých společností. Tato prestižní soutěž sleduje motivovanost zaměstnanců a jejich zájem o dění ve firmě. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, která dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004.

Více informací najdete na: www.logica.cz.