Elegance černého keramického ostří i v Česku

JanusVe slavnostním vánočním období mohou vypadat elegantně i pomocníci v kuchyni – práce se zcela černým a vysoce ostrým nožem z ušlechtilých high-tech keramických materiálů přinese radost z přípravy všech svátečních pokrmů. Českému trhu nové modely nožů z produkce japonské firmy KYOCERA představila společnost JANUS.

Nože s černým ostřím patří k sérii Revolution, která překvapí nejen svými vynikajícími vlastnostmi a designem, ale i příznivou cenou. Díky svým mimořádně ostrým čepelím dokáží tyto nože snadno krájet i velmi jemné plátky ovoce, zeleniny, masa či ryb. Dokonce ani měkké rajče se při krájení nerozmáčkne, což ocení každá hospodyňka, která dbá na vysokou estetiku podávaných pokrmů.
Keramické čepele vyrobené z high-tech keramických materiálů jsou velmi tvrdé, a proto si udrží ostrost po velmi dlouhou dobu pravidelného používání. Keramické ostří má oproti běžně rozšířeným ocelovým čepelím řadu dalších unikátních výhod – nekoroduje, nepohlcuje chutě a pachy krájených potravin a ovoce ani zelenina po použití nezhnědne. Potraviny si navíc uchovají čerstvou chuť i důležité vitamíny a enzymy. Ergonomická plastová rukojeť a překvapivě nízká hmotnost také značně usnadňují práci jak při loupání tak i při krájení.

Nože série Revolution s černým ostřím jsou k dispozici v osmi velikostech – s čepelí dlouhou od 7,5 cm až po 18 cm.

Keramické nože Kyocera se na trhu objevily již v roce 1984. Za celých 25 let své existence se jich prodalo již více než pět milionů a díky svým mimořádným vlastnostem si získávají stále větší popularitu.

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb KYOCERA na českém trhu je firma JANUS, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramicke-noze.cz.

Kyocera_cerne noze Revolution_small_web

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky KYOCERA v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004.
Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramickenoze.cz.

O společnosti KYOCERA
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.