ELPRO – DELICIA využívá ERP BYZNYS VR

Společnost ELPRO – DELICIA přešla na podnikový informační systém BYZNYS VR, aby tak využila všech dostupných technických a softwarových možností pro zefektivnění a zkvalitnění práce při zpracovávání a vyhodnocování podnikové agendy. Přechod na nový systém probíhal ve dvou postupných fázích.

První znamenala přechod společnosti ELPRO – DELICIA z předchozího systému na systém BYZNYS Win. Tato fáze proběhla v září roku 2007 a obnášela převod stávající datové základny a zabezpečení bezproblémového chodu společnosti s využitím nových možností, které systém BYZNYS Win ve své standardní podobě nabízí. Druhá fáze znamenala přechod ze systému BYZNYS Win na BYZNYS VR, aby bylo možné využít všech technických možností systému BYZNYS VR.

Nasazení ERP systému BYZNYS Win a BYZNYS VR bylo vedeno s ohledem na minimalizaci omezení provozu společnosti a zejména s cílem, současný off-line provoz, kdy byla agenda zpracovávána na několika lokálních pracovištích, sjednotit a zprovoznit v on-line režimu s centrálním zpracováním dat. Pro vzdálená pracoviště byl zvolen terminálový přístup na server.

Vzhledem k velkým změnám, které museli uživatelé absorbovat (přechod na nový HW, přechod z Windows 95/98 na Windows Vista, přechod na nový ERP systém) byly změny a novinky zaváděny postupně. Poslední z technických novinek, zavedených v únoru 2008 je využívání čteček čárových kódů a čárových kódů jako takových, a to nejenom pro prodej zboží na prodejnách, ale i pro řešení objednávek, výdejů a příjmů zboží a inventury.

Přechodem na podnikový informační systém BYZNYS VR v on-line provozu společnost ELPRO – DELICIA získala silný a stabilní systém pro sledování a vyhodnocování kompletní podnikové agendy s možností dalšího rozvoje a využitím nejmodernějších technologií. Systém je nyní pro uživatele přívětivější s širokou škálou možností uživatelské parametrizace a vizualizace, tak aby každému uživateli přesně vyhovoval.

O společnosti ELPRO – DELICIA

Od svého vzniku v roce 1995 byla společnost známá pod názvem ELPRO I. S rozšířením předmětu své činnosti o výrobu hudebních nástrojů, především akordeonů značky DELICIA, došlo i ke změně názvu na ELPRO – DELICIA. Mezi nejvýznamnější činnosti společnosti ELPRO – DELICIA patří distribuce elektrické energie, prodej elektromateriálu, elektromontáže včetně jejich projektování, zemní práce a realitní činnost.

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze, Plzni a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Informační systémy třídy Byznys využívá v Česku více než 1 100 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press.