Epicor podporuje dodavatele obchodního domu IKEA

logo_epicor_webSpolečnost Epicor Software Corporation, přední světový dodavatel softwarových řešení pro řízení podnikových procesů, oznámila, že Dendro Poland, výrobce pěnových matrací a hlavní dodavatel obchodních domů IKEA, se rozhodl pro řízení výrobních, logistických a finančních procesů využít předností ERP systému Epicor. Díky integraci se systémem prodeje společnosti IKEA je možné efektivně vyměňovat informace o objednávkách, dodávkách, fakturách a plánování výroby.

Dendro Poland působí v chemickém a nábytkářském průmyslu a specializuje se na výrobu pěnových matrací a jejich potahů. Vzhledem k dynamickému rozvoji v několika posledních letech, změnám v produktovém portfoliu a výstavbě nového závodu bylo zejména pro management čím dál obtížnější získávat ze stávajícího systému aktuální informace pro řízení a rozhodování týkající se především plánování a provozů. Proto se společnost Dendro Poland rozhodla nahradit nevyhovující řešení ERP systémem Epicor, který dokáže vhodně podpořit další růst podniku, poskytnout detailní přehled o produkci a mimo jiné umožňuje přesně sledovat, jaké množství pěny je třeba k výrobě matrace, což pomáhá společnosti kontrolovat účinnost a výrobní náklady.

„Naše společnost rostla opravdu rychle, takže jsme pociťovali tlak na zavedení integrovaného systému řízení podniku. Rozhodnutí pro Epicor se odvíjelo především od jeho funkčnosti a škálovatelnosti, jež odpovídá rozvoji Dendro Poland. Rovněž pro nás bylo důležité, že data budou po implementaci uložena centrálně a že budeme moci pracovat vzdáleně z jedné centrální instalace, která bude koordinovat všechny externí procesy,“ řekl Jakub Piekarz, projektový manažer a vedoucí výroby v Dendro Poland.

„Implementací jsme dosáhli významných praktických přínosů. Pro celou naši organizaci je důležité, že nyní máme jednotný systém, který ukládá informace o všech aspektech naší činnosti od přijetí materiálů přes výrobu bloků až po řízení skladu. To nám umožňuje lépe plánovat a předvídat potřeby výroby. Pokud jde o logistiku, hlavním přínosem je řízení skladu. Máme záznamy o přesunech mezi sklady s úplným protokolem operací,“ dodal Piekarz.
„Epicor nám dále umožňuje pozorně sledovat vývoj skladových zásob, což je pro naši hlavní činnost nesmírně důležité. Nahrazením jednoduché aplikace pro řízení výroby integrovaným systémem jsme získali řadu výhod, včetně integrace mezi naším systémem ERP a systémem prodeje našeho hlavního zákazníka, společnosti IKEA. Díky tomu jsme schopni velmi efektivně vyměňovat informace o objednávkách, dodávkách, fakturách a plánování výroby. Dalším klíčovým prvkem implementace byla integrace se systémem plánování dodávek v externím skladu. Každá nově vyrobená matrace je hlášena skenery čárového kódu. To optimalizuje a automatizuje každodenní rutiny ve společnosti Dendro Poland,“ upřesňuje Piekarz.

O společnosti Epicor Software Czech
Epicor Software je předním globálním poskytovatelem softwarových řešení pro odvětví výroby, distribuce, maloobchodu, pohostinství a služeb. Svým 20 000 zákazníkům ve více jak 150 zemích poskytuje společnost Epicor integrovaná softwarová řešení pro řízení podnikových procesů, s jejichž pomocí dokážou firmy zákazníků zvyšovat efektivitu a ziskovost, konkrétně jsou to systémy podporující plánování a využití podnikových zdrojů (ERP), řízení péče o zákazníky (CRM), řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce (SCM) a řízení operací v oblasti maloobchodu (retail). V České republice a na Slovensku působí společnost Epicor Software již 17 let. ERP řešení Epicor zde využívá přes 200 společností a s tímto softwarem pracuje více než 3 000 koncových uživatelů. Více informací naleznete na www.epicor.cz.