ERP třídy BYZNYS v Aros-osiva

Společnost Aros-osiva, přední producent travních směsí v České republice, začala kvůli rostoucím nárokům na vedení podnikové agendy využívat předností podnikového informačního systému třídy BYZNYS od společnosti J.K.R.

Hlavním požadavkem společnosti Aros-osiva na nové informační řešení byla schopnost komunikovat s EDI systémem, který využívá většina velkých obchodních řetězců v České republice. Ke splnění požadavku společnost J.K.R. využila aplikaci „Komunikace EDI“, kterou systém BYZNYS podporuje. Tato aplikace umí data do EDI odesílat i z něj natahovat. Dokáže exportovat vystavené faktury a dodací listy a zároveň přijímat objednávky od odběratelů.

V rámci komunikace s různými skupinami EDI-providerů byl do systému BYZNYS zapracován speciální mechanizmus pro uživatelskou editaci textových souborů, které se následně transformují a odesílají.

Dalším přínosem řešení je online propojení jednotlivých poboček s centrálou do jediné SQL databáze pomocí terminálového připojení. Tím uživatelé získali okamžitý přístup k veškerým datům na pobočkách. Dále se sjednotil způsob pořizování a zpracování dat.

Nasazením ERP třídy BYZNYS se zpřehlednily evidované informace a uživatelé získali možnost snadného a rychlého vyhledávání potřebných údajů. Snížila se tak administrativní zátěž a došlo ke značným časovým úsporám.

O systému EDI

EDI (Electronic Data Interchange) je elektronická výměna strukturovaných standardních zpráv mezi aplikacemi dvou nezávislých subjektů. V systémech EDI spolu přímo komunikují počítačové aplikace nebo informační systémy obchodních partnerů a mohou si tak automatizovaně nebo s minimem lidských zásahů předávat obchodní dokumenty, jako jsou faktury a objednávky.

O společnosti Aros-osiva

Společnost Aros-osiva je českou výrobně-obchodní společností, která je zaměřena na výrobu trav, travních směsí a dalších osiv, včetně služeb souvisejících s tímto oborem. Firma působí na trhu travního semenářství už více než 17 let. Sídlo má v Praze, výrobní závod v Klášterci nad Ohří. Více na www.aros.cz

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze, Plzni a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Informační systémy třídy Byznys využívá v Česku více než 1 200 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press.