Firma roku využívá Byznys ERP

logo-jkr-webFirma 5M, vítěz podnikatelské soutěže Firma roku 2010, využívá k podpoře a rozvoji svého podnikání informační systém Byznys ERP od společnosti J.K.R.

Společnost 5M, zabývající se vývojem a výrobou základních materiálů, polotovarů i konečných dílů do letectví a kosmických aplikací, hledala komplexní informační systém, který by dokázal skloubit nejen rostoucí požadavky na zpracování dokladů v rámci informačního toku, ale i nástroj, který usnadní zpracování dat a zajistí realizaci a kontrolu základních postupů vnitropodnikových procesů.
V průběhu předimplementační analýzy byly zmapovány základní požadavky společnosti 5M, mezi které patřilo především sjednocení veškeré podnikové agendy do jediného ERP systému, zavedení jednotného zpracování datové základny a automatizované zpracovávání procesů pomocí Workflow.

Systém Byznys ERP nám pomocí Workflow mimo jiné umožnil elektronicky popsat naše podnikové procesy a sledovat jejich průběh napříč společností,“ řekl k tomu Richard Pavlica technický ředitel společnosti 5M.

Základem pro úspěšnou transformaci do jednotného ERP systému bylo převedení dat z externích účetních, skladových a CRM systémů. Následně byly navrženy postupy pro zpracování a sjednocení firemních procesů v novém systému. Pomocí modulů Workflow a Informace byly analyzovány a nadefinovány jednotlivé firemní procesy a v systému evidence korespondence a generace úkolů došlo k vytvoření komplexního procesního systému.

V průběhu implementace bylo též provedeno zaškolení uživatelů, úprava tiskových reportů dle standardů uživatele, a modifikace pořizovacích formulářů pomocí Prvků uživatelské volnosti (PUV). Po zavedení ERP řešení proběhla školení a testování uživatelských úprav v prostředí uživatele. Následovalo zahájení ostrého provozu s dohledem ze strany konzultantů společnosti J.K.R., v jehož rámci byla jednotlivým uživatelům poskytnuta podpora při provádění rutinních operací.

Mezi hlavní přínosy nasazení Byznys ERP v 5M patří především centrální zpracování veškerých agend v jediném systému, sjednocení a elektronické zpracování procesů a jejich kontrola, možnost terminálového předzpracování přímo klientem uživatele, a v neposlední řadě také možnost uživatelského nastavení vzhledu a plochy systému Byznys ERP.

„Implementace podnikového systému je vždy složitým procesem. Ve společnosti 5M byl tento proces jednodušší v tom, že implementační tým pracovníků uživatele byl dobře připraven a byl schopen jednoznačně a jasně specifikovat své požadavky na nový informační systém,“ uvedl k nasazení Byznys ERP v 5M Vlastimil Dudáček, mobilní konzultant společnosti J.K.R.

O společnosti 5M
Společnost 5M podniká v oboru kompozitů a sendvičů, což jsou materiály a komponenty pro pokrokové a inovativní výrobky nebo aplikace. Společnost se zabývá vývojem a výrobou těchto materiálů i konečných výrobků, a orientuje se především na speciální a náročné aplikace. Více na www.5M.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.
Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu nebo www.byznys.eu.