Generálním ředitelem společnosti ARBES Technologies se stal Michal Houštecký

Novým generálním ředitelem společnosti ARBES Technologies, předního českého tvůrce a dodavatele informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, se od června stal Michal Houštecký (37), který dosud řídil divizi podnikových informačních systémů a divizi bankovních informačních systémů, jejichž produkty se řadí k vlajkovým produktům společnosti. Na postu generálního ředitele tak nahradil Jana Denemarka, který firmu úspěšně vedl uplynulé 3 roky.

Mezi hlavní priority Michala Houšteckého v pozici generálního ředitele patří především rozvoj a podpora stávajících produktů, ale také vývoj nových produktů a služeb za účelem vytvoření ucelené nabídky pro tuzemský i zahraniční trh.

„Softwarová řešení ARBESu již 25 let využívají přední bankovní a finanční instituce nejen v České republice. Chceme si nejenom udržet stávající velmi dobrou pozici, ale přinést našim klientům nová moderní, ucelená a komplexní řešení, profesionální služby a poradenství založené na dlouhodobých zkušenostech našich IT specialistů. Jdeme cestou podpory moderních technologii a rozšiřování know-how do nových směrů. Jsme si vědomi faktu, že působíme na trhu, který doslova běží vpřed, vývoj je rychlý a mnohdy obtížně nepředvídatelný a mým přáním je, aby společnost ARBES Technologies i v takto dynamickém odvětví obstála,“ uvedl Michal Houštecký.

Michal Houštecký vystudoval Vysokou školu manažerské informatiky a ekonomiky v Praze a obor Informační technologie a management v Bankovním institutu. Své první profesní zkušenosti sbíral jako SAP R/3 konzultant ve společnostech Slovakodata, Varias či T-Mobile. V T-Mobile později působil jako senior specialista controllingových a manažerských systémů. Roku 2011 nastoupil do společnosti ARBES Technologies na pozici manažera oddělení Business Intelligence, kde byl zodpovědný za produktovou strategii BI, pre-sales aktivity, marketing, projektové řízení a organizační řízení oddělení. Po dvou letech strávených v této roli převzal v roce 2013 vedení celé divize podnikových informačních systémů, která kromě BI řešení nabízí zákazníkům z oblasti finančnictví, zdravotnictví a obchodu i osvědčené podnikové informační systémy a specializované systémy pro leasingové a factoringové společnosti. Za jeho působení se začalo divizi natolik dařit, že v roce 2015 převzal řízení největší a nejnáročnější divize bankovních informačních systémů. Této role se zhostil natolik dobře, že byl jmenován do role generálního ředitele celé společnosti.

Michal Houštecký je ženatý, volný čas nejraději tráví s rodinou při cestování, sportu a degustaci dobrých vín. Zajímá se o nové trendy v informačních technologiích.