Globální investiční společnost KKR získává Ness Digital Engineering

Přední světová investiční společnost KKR získá od dosavadního vlastníka The Rohatyn Group (TRG) Ness Digital Engineering, globální společnost zabývající se transformací digitálních služeb, jejíž součástí je rovněž přední český systémový integrátor a poskytovatel IT služeb Ness Czech.

Společnost Ness Digital Engineering byla založena v roce 1998 a sídlí v Teanecku v New Jersey v USA. Ness je předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti digitální transformace, se zaměřením na budování digitálních softwarových produktů a platforem. Pomáhá zákazníkům navrhnout, vybudovat a rozvíjet jejich digitální platformy, aby mohli vstupovat na nové trhy, získávat nové příjmy a zvyšovat efektivitu provozu. Společnost působí v Severní Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Asii. Ness Czech, součást skupiny Ness, má pobočky v Praze, Brně a Ostravě. Patří mezi největší poskytovatele IT služeb a systémové integrátory v Česku a je průkopníkem v zavádění nových technologií a softwarových produktů.

Ranjit Tinaikar, generální ředitel Ness Digital Engineering, transakci komentoval: „Jsme nadšeni, že můžeme přivítat investora kalibru KKR. Věříme, že tato transakce pomůže urychlit naše růstové plány a dále posílit naši pozici na trhu a zvýšit konkurenceschopnost. Těšíme se na využití globální platformy společnosti KKR a jejích silných investičních a provozních zkušeností k poskytování dalších inovativních řešení, která našim zákazníkům pomohou udržet krok s tempem digitalizace. Chtěl bych také poděkovat našemu dosavadnímu vlastníkovi, společnosti TRG, za důsledné řízení v průběhu let. Byli skvělými strategickými partnery manažerského týmu a pomohli nám realizovat naši růstovou strategii.“

Pro Ness Czech i celý region střední a východní Evropy znamená změna obrovskou příležitost. Na základě dosavadních jednání vidíme silnou podporu v pokračování naší dlouhodobé růstové strategie, která byla jedním z důvodů KKR pro tuto investici, a proto nepředpokládáme žádné zásadní změny v našem každodenním fungování, businessu či struktuře vedení. Naopak se nám otevírají nové možnosti v rozšíření našeho působení na další trhy a další zákazníky s našimi klíčovými kompetencemi. KKR je velkou a úspěšnou firmou, která nabízí nejen dlouhodobou stabilitu, ale především aktivní podporu našeho růstu a investic do atraktivních rozvojových plánů.,“ uvádí Martin Silvička, ředitel v Ness Czech.

Společnost KKR se se na trhu pohybuje od roku 1976 a její globální portfolio technologických investic kromě Ness Digital Engineering zahrnuje například společnost Cloudera, předního poskytovatele hybridního softwaru pro správu podnikových dat, a řadu další IT společností po celém světě.