Huawei OceanStor S2600T – úsporné a levné storage zařízení

Úsporná storage zařízení, která za cenu nejlevnějších modelů přináší možnosti a funkce produktů střední třídy, začala na český trh pod označením OceanStor S2600T dodávat společnost Huawei, přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení.

Huawei OceanStor S2600T představuje v nabídce Huawei základní storage řešení. Je postavené na špičkovém hardwaru a obsahuje pokročilé funkce a technologie, které konkurenti nabízejí až u dražších modelů ve střední třídě. Při zachování nízké ceny dokáže OceanStor S2600T pokrýt rostoucí požadavky pro OLTP/OLAP databáze, digitální média, kamerové systémy či zálohování.

OceanStor S2600T obsahuje 64bitové vícejádrové procesory, až 16 GB vysokorychlostní cache a 1,2 TB SmartCache, k dispozici je 204 slotů pro pevné disky. Zařízení podporuje mnoho typů pevných disků pro ukládání dat – SAS, NL SAS, SATA a SSD, kompatibilní operační systémy jsou AIX, HP-UX, Solaris, Linux, Windows a VMware. Storage podporuje přenosy prostřednictvím portů 8Gb/s FC, GE/10GE a 6Gb/s SAS 2.0.

Technologie TurboModule dokáže výrazně zvýšit počet komunikačních portů až na 24 a rozšířit tak front-end konektivitu diskového pole. Technologie SmartCache průběžně monitoruje přistupování k datům a často používaná data ukládá na SSD disky pro zrychlení přístupu, součástí je také podpora RAID na SSD discích pro celkové zvýšení výkonu.

Při přerušení napájení umí OceanStor data uložená v cache paměti automaticky nahrát na pevné disky, aby nedošlo k jejich ztrátě. Baterie na každém kontroleru dokáží napájet cache paměť a tzv. coffer disky tak dlouho, dokud se na ně neuloží celý obsah cache. Zařízení také preventivně detekuje chyby disků a v případě potřeby z nich zálohuje data na tzv. spare disky, čímž předchází snížení výkonu a riziku ztráty dat.

Huawei OceanStor S2600T podporuje inteligentní snižování otáček pevných disků v závislosti na jejich zatížení, což dokáže snížit spotřebu až o 40 %. Umí tak redukovat otáčení větráků chladičů podle aktuální teploty, což také snižuje spotřebu i hluk. Spotřebu snižuje i redukování rychlosti procesorů podle zátěže.

Doporučená koncová cena storage zařízení Huawei OceanStor S2600T, v závislosti na konfiguraci, začíná na českém trhu na 90 000 Kč bez DPH, distributory jsou společnosti SWS a DNS.

O společnosti Huawei
Huawei je přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení. Založena byla v roce 1987, dnes má celosvětově více než 130 000 zaměstnanců a působí ve 140 zemích. Produkty a řešení Huawei využívá více než třetina světové populace. V České republice působí Huawei od roku 2004, zaměstnává zde přes 300 lidí. Huawei Enterprise je dodavatelem ICT řešení a služeb pro podnikový sektor: od státní a veřejné správy, přes průmyslové podniky, bankovnictví a finančnictví, až po dopravu, energetiku, utility a další oblasti. Zaměřuje se na poskytování infrastruktury, komunikačních nástrojů, produktů pro datová centra a cloud computing i průmyslových aplikací. Více informací o řešeních pro podniky naleznete na www.enterprise.huawei.com.