Huawei uvedla v ČR bezpečnostní bránu Eudemon 200E-X1

Huawei_LogoNovou bezpečnostní bránu kombinující firewall, VPN, antivirus, antispam, filtrování URL, IPS a další technologie pro ochranu vnitřní sítě představila pod označením Eudemon 200E-X1 společnost Huawei, přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení.

Huawei Eudemon 200E-X1 disponuje rozhraním pro přístup k sítím WAN, LAN, WWAN (Wireless WAN) a WLAN (Wireless LAN), díky čemuž poskytuje kompletní integraci ochrany všech možností přístupu k vnitrofiremní síti v jediném zařízení, a významně tak snižuje náklady na zajištění komplexní bezpečnosti vnitřní sítě. Zařízení nabízí ochranu i před DDoS útoky, červy, trojskými koni, viry, spamem a neoprávněným přístupem. V oblasti detekce neoprávněných průniků (IPS) a ochrany před viry a spamem využívá Eudemon 200E-X1 definice společnosti Symantec.

Bezpečnostní zařízení disponuje dvěma 10/100 WAN porty, osmi 10/100 LAN porty, dokáže zpracovat 120 tisíc pps (packets per second), 180 milionů bps (bits per second), 2 tisíce nových spojení a 100 tisíc současných spojení za vteřinu. Rozměry brány jsou 28x19x3,5 cm při hmotnosti nižší než 2 kg.

Bezpečnostní brána Huawei Eudemon 200E-X1 je k dispozici ve dvou variantách, kdy model X1W má oproti modelu X1 navíc podporu Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. Distributorem pro český trh je společnost SWS.

O společnosti Huawei
Huawei je přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení. Založena byla v roce 1987, dnes má celosvětově více než 130 000 zaměstnanců a působí ve 140 zemích. Produkty a řešení Huawei využívá více než třetina světové populace. V České republice působí Huawei od roku 2004, zaměstnává zde přes 300 lidí. Huawei Enterprise je dodavatelem ICT řešení a služeb pro podnikový sektor: od státní a veřejné správy, přes průmyslové podniky, bankovnictví a finančnictví, až po dopravu, energetiku, utility a další oblasti. Zaměřuje se na poskytování infrastruktury, komunikačních nástrojů, produktů pro datová centra a cloud computing i průmyslových aplikací. Více informací o řešeních pro podniky naleznete na www.huawei.com/enterprise.