Huawei VP-9030: Bezpečné videokonference v HD kvalitě

Novou platformu pro pořádání videokonferencí a sdílení obrazu ve vysokém rozlišení VP-9030 představila na českém trhu společnost Huawei, přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení. Podnikoví uživatelé mohou nyní vzdáleně a bezpečně komunikovat při zachování vysoké kvality přenosu, a uspořit tak čas i náklady na služební cesty.

Jednou z klíčových předností zařízení Huawei VP-9030 je snadné používání, což je odlišuje od řady konkurenčních produktů. Uživatelské rozhraní je k dispozici v češtině, angličtině a dalších jazycích. Do jedné videokonference je možné připojit až čtyři lokality v HD video rozlišení a 3 audio účastníky, funkce vestavěného MCU (Multi Point Control) jsou dostupné pouhou aktivací příslušné licence.

Kromě kvalitního HD obrazu a podpory nejpoužívanějších standardů H.323 a SIP nabízí Huawei také kvalitní zvuk s podporou širokopásmových standardů AAC-LD a HWA-LD. Nechybí podpora nejrozšířenější protokolů pro videokonference, přičemž zařízení VP-9030 je striktně postaveno na standardech a nabízí plnou interoperabilitu s produkty Polycom, Tandberg či Lifesize. Konferenční hovory lze zabezpečit prostřednictvím standardu H.235 a AES šifrování.

S technologiemi Huawei SEC (Super Error Concealment) a IRC (Intelligent Rate Control) se společnost zaměřila na zajištění dobré kvality videohovoru i při případných problémech se stabilitou spojení a ztrátovostí paketů. Pro kvalitní HD přenos je třeba, aby kapacita linky dosahovala alespoň 512 Kb/s symetricky. Pro případ výpadku pevné linky je k dispozici záložní připojení přes 3G rozhraní, zařízení dále podporuje TDM připojení (E1, 4E1).

Huawei VP-9030 se dodává ve dvou variantách podle rozlišení obrazu: 720 (rozlišení 1 280 x 720 při 30 fps) a 1080 (rozlišení 1 920 x 1 080 při 30 fps a 1 280 x 720 při 30-60 fps), přičemž HD variantu je možné i později na FullHD upgradovat jen pomocí licence.

O společnosti Huawei
Huawei je přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení. Založena byla v roce 1987, dnes má celosvětově více než 130 000 zaměstnanců a působí ve 140 zemích. Produkty a řešení Huawei využívá více než třetina světové populace. V České republice působí Huawei od roku 2004, zaměstnává zde přes 300 lidí. Huawei Enterprise je dodavatelem ICT řešení a služeb pro podnikový sektor: od státní a veřejné správy, přes průmyslové podniky, bankovnictví a finančnictví, až po dopravu, energetiku, utility a další oblasti. Zaměřuje se na poskytování infrastruktury, komunikačních nástrojů, produktů pro datová centra a cloud computing i průmyslových aplikací. Více informací o řešeních pro podniky naleznete na www.enterprise.huawei.com.

Slovníček pojmů

AES Advanced Encryption Standard – symetrická bloková šifra
AAC-LD Advanced Audio Coding Low Delay – kodek pro přenos zvuku
HWA-LD Huawei Audio Low Delay – kodek pro přenos zvuku
TDM Time Division Multiplex – časový multiplex – v telefonii princip přenosu informace prostřednictvím digitální linky
MCU Multipoint Control Unit – umožňuje vícebodou komunikaci několika stran
H.323 Sada doporuční ITU-T definující protokoly pro audio-vizuální komunikaci na paketové síti
SIP Session Initiation Protocol – určený pro vytvoření a řízení multimediální relace