J.K.R. slaví v květnu 20 let na trhu

logo-jkr-webSpolečnost J.K.R. v květnu završuje 20 let na trhu podnikových informačních systémů. V současnosti patří mezi přední dodavatele ERP řešení s působností po celé České republice i na Slovensku, zaměstnává více než 80 lidí a její systémy Byznys ERP využívá více než 1 250 organizací ze všech oborů podnikání, z nichž některé patří mezi zákazníky i více než 17 let.

„Každé dosažené jubileum je zajímavé a poskytuje určitý důkaz o úspěšnosti firmy a její stabilitě na trhu. Společnost J.K.R. se dokázala během své dvacetileté existence změnit z malé příbramské firmy v jednoho z největších ERP dodavatelů na českém trhu. Na samém vrcholu pomyslného žebříčku se navíc držíme přes pět let, přičemž udržet se na špičce je mnohdy těžší než se tam vůbec dostat,“ říká Vladimír Králíček, generální ředitel J.K.R.

V současnosti využívá systémy Byznys ERP více než více než 1 250, především středních a větších organizací ze všech oborů podnikání. Některé společnosti jsou přitom zákazníky J.K.R. i více než 17 let. Mezi dlouholeté uživatele patří například Ravak, Ryor, Lekkerland, Marimex CZ, Poldi Hütte, TNT Post ČR nebo K&H Kinetic.

„Samozřejmě ale, že ne všechno šlo od počátku úplně jednoduše. Nejtěžším obdobím byly zejména první dva roky, kdy jsme se zakládajícími společníky v jednu chvíli dokonce uvažovali, že pokud se situace brzo nezlepší, nemá smysl pokračovat. Zlom nastal v roce 1993, kdy se uskutečnila reforma daňové a účetní oblasti, na kterou jsme reagovali uvedením systému Byznys verze 3.0, a podařilo se nám tak získat lukrativní zakázku, která vše odstartovala,“ líčí Vladimír Králíček.

K dalšímu „lámání chleba“ došlo na přelomu let 1999 a 2000, kdy se společnost rozhodla vytvořit nový systém v grafickém prostředí pod Windows (do té doby Byznys fungoval na platformě DOS). Po třech měsících intenzivní práce se projekt nakonec podařilo dovést do stavu, kdy firma byla schopna vytvořit pilotní instalace a následně systém s označením Win (Windows) dál šířit. Ruku v ruce s tím přišlo další vylepšování a rozšiřování funkčností systému a postupně byly přidávány nové moduly. V následujících letech J.K.R. uvedla na trh nový informační systém pod názvem Byznys VR, jehož součástí je mimo jiné plně integrovaný modul pro projektové řízení, který je díky šíři záběru a propracovanosti v kategorii ERP řešení pro střední společnosti unikátem.

Po technologické stránce se mohou systémy Byznys ERP dále pochlubit například moduly Byznys DMS pro komplexní elektronické zpracování dokumentů a jejich provázání s obchodními procesy, SRM pro řízení vztahů s dodavateli, Byznys Office určeného k propojení ERP systému s kancelářskými aplikacemi Microsoft Office nebo modulem pro realizaci reverzních aukcí dodavatelů.
Systémy Byznys ERP dále podporují například komunikaci s datovými schránkami, komunikaci s insolvenčním rejstříkem, formát elektronické fakturace ISDOC, nabízí funkce pro řešení pozastávek či mimořádných daňových odpisů, a umožňují bezplatné ověření bonity partnera pomocí webové služby CreditCheck.

Dynamiku podnikání podtrhuje rovněž mnoho nových instalací systému Byznys ERP, které společnost J.K.R. v posledních měsících realizovala. Mezi její nové uživatele se zařadili například společnosti Luceo, Ventos, Auto-Color Slovakia, Top Alulit, Omega Hořovice, 5M, Walmsley enterprises international, M.B.A. Finance či Koh-i-noor Hardtmuth Slovensko. V neposlední řadě o kvalitách systémů Byznys ERP také svědčí řada ocenění a certifikátů od uznávaných odborníků z oblasti podnikových informačních systémů.

„Kromě obchodních aktivit se naše společnost zapojuje také do celospolečenského dění ve svém okolí. Svou podporu směřujeme především do oblasti vzdělávání a neziskových organizací. Dlouhodobě podporujeme Oblastní nemocnici Příbram a pátý nejstarší sportovní klub v České republice SK Spartak Příbram,“ dodává Králíček.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.