J.K.R. vítězem Microsoft Awards 2015

Společnost J.K.R. se stala s novým podnikovým informačním systémem Byznys EVO vítězem Microsoft Awards 2015 v kategorii Moderní aplikace na platformě Windows. Významné ocenění převzali generální ředitel Vladimír Králíček a technický ředitel Miroslav Říha na slavnostním předávání počátkem dubna 2015.

Kromě technologické vyspělosti řešení Byznys EVO, jehož základem je platforma Microsoft, byly hodnoceny také aspekty ERP systému z pohledu uživatele včetně názoru společnosti PBtisk, jednoho ze zákazníků J.K.R.
„Systém Byznys EVO nás příjemně překvapil svojí architekturou, propracovanou ergonomií a automatizovanou aktualizací upgradů. Naši pracovníci si pochvalují variabilní tvorbu výstupů, dynamické filtry a definice vlastních pohledů na data. Pro manažery využíváme automatické noční reporty a grafické dashboardy. Byznys EVO hodnotíme jako správnou volbu a systém, na který se do budoucna můžeme spolehnout,“ říká Václav Švehla, finanční ředitel společnosti PBtisk. Nasazení systému Byznys EVO probíhalo ve společnosti PBtisk zhruba 3 měsíce. V této době došlo pomocí speciálního nástroje plynule k přetažení dat z původního systému, což umožnilo pokračování ve firemní agendě beze ztráty detailních informací.

Zákazník v Byznys EVO získá uživatelsky definovatelný systém s možností customizace, a to jak na úrovni datových struktur, tak i vzhledu formulářů a výstupů, včetně možnosti ovlivnění chování systému, validačních kontrol a rozšíření nabídek. Projekt umožní zákazníkovi volbu koncových zařízení vzhledem k používanému scénáři zpracování. Aplikační a datový server může být umístěn jak on-premise, tak i v cloudu. Snadným vytvořením dalších klientských aplikací bude systém stále v souladu s aktuálními trendy uživatelských aplikací. Vzhledem k masivnosti projektu ERP systému je návratnost investice odhadována na 4-5 let.
Řešení Byznys EVO je postaveno na moderních technologiích, které zaručují dlouhou životnost aplikačního serveru s business logikou. Řešení s aplikační logikou na serveru umožňuje použití klientských aplikací z různých koncových zařízení. V současnosti je napojen i na nativní aplikaci na tabletech s Windows 8.1, kde je řešen scénář mobilních obchodníků a CRM s online/offline obousměrnou synchronizací dat mezi tabletem a aplikačním serverem Byznys EVO. Pro přechod od konkurenčních řešení je vytvořen datový upsize, který s použitím datového modelu naplní ze vstupních souborů úvodní data se všemi potřebnými vazbami.

Technologická platforma Byznys EVO:
• .NET Framework 4.5,
• MicrosofT SQL Server 2014, IIS 7.0,
• Windows Workflow Foundation,
• Windows Presentation Foundation,
• Windows Communication Foundation,
• Microsoft Enterprise Library 5.0, Microsoft Windows Server 2012R2,
• Microsoft Visual Studio 2013.