Kasa.cz hlásí nárůst zájmu o zahradní bazény

Přední český internetový obchod Kasa.cz zaznamenal v prvních tropických dnech enormní zájem o nadzemní bazény. Oproti předchozímu týdnu se jich v tom aktuálním prodalo 5x více. Dvojnásobné zvýšení dotazů na bazény registruje i zákaznická linka. K nejpoptávanějším modelům přitom patří nadzemní bazény s pevnou trubkovou konstrukcí, jejichž výhodou je velká stabilita a slušná životnost.

„Současným trendem je mít doma na zahradě vlastní bazén. Registrujeme i případy rodin z bytových domů, které se mezi sebou domluví a postaví si bazén na společné zahradě,“ uvedl Martin Foltýn, produktový manažer Kasa.cz a dodal: „Nabídka typů a velikostí bazénů je široká, ať už se jedná o pevné nadzemní bazény, o bazény zapuštěné do země nebo o nafukovací prstence.“

Prstencový nafukovací bazén – v jednoduchosti je síla
Zákazníci, pro něž skladnost a snadná montáž patří k hlavním kritériím výběru zahradního bazénu, volí obvykle prstencový nafukovací bazén. Stačí pouze nafouknout horní prstenec a bazén napustit – stoupající sloupec vody bazén sám postaví. Naprostou nezbytností je však v případě tohoto typu bazénů rovný povrch. Přestože jde o velmi jednoduchý typ, neznamená to, že prstencový nafukovací bazén musí být nutně malý. V nabídce obchodu Kasa.cz jsou prstencové bazény o průměru přesahujícím 4,5 metru a hloubce více než 1 metr.

Trendem jsou nadzemní bazény s trubkovou konstrukcí
Velkým trendem jsou dnes bazény s pevnou trubkovou konstrukcí. Základní materiál bazénu je stejný jako u prstencového typu, nicméně bazén nedrží vzduchový límec, ale kovová konstrukce. Bazén lze díky větší stabilitě bez problémů postavit i na nerovný povrch. Jednodušší je také obsluha a provoz bazénu, zvýšila se i jeho životnost. Cenový rozdíl oproti prstencovým verzím je přitom zanedbatelný. Vybírat přitom lze z celé škály typů, většinou kruhového či elipsovitého tvaru. Cenově nejdostupnější jsou malé rámové nadzemní bazény s průměrem kolem 3 metrů. Součástí těchto malých bazénů většinou není žádné příslušenství, pouze vstupy pro připojení filtrace. Jedním z nejprodávanějších bazénů v této kategorii je Marimex Hawai, který lze snadno sestavit a zároveň nabízí vysoce pevnou konstrukci. Jeho výhodou je snadná montáž, průměr 3,66 metru a výška bezmála 1 metr, což jsou rozměry, které umožní příjemné koupání i dospělému člověku.

„Největším bazénem v naší nabídce je model Steinbach Nuovo, který je sice bazénem nadzemním, ale vzhledem k unikátní konstrukci nabízí mnoho výhod bazénů zapuštěných do země,“ podotkl Martin Foltýn. Jde o robustní kruhový bazén s pevným tělem o průměru 5,5 metru a s výškou 1,2 metry. Součástí setu je i kvalitní písková filtrace, skimmer, hubice, trysky či žebřík do vody.

Jakou filtraci zvolit?
Filtrační systém je klíčovou součástí každého zahradního bazénu. Většina typů bazénů mají kartušovou filtraci, přičemž filtr, přes který se voda čistí, se doporučuje během sezony několikrát vyměnit. Jde o podobný systém zachycování nečistot, jaký se používá například u vysavačů. Účinnější a stále vyhledávanější jsou však pískové filtrace, jejichž funkce je postavena na principu čistícího písku, přes nějž je voda filtrována. Díky tomu jsou účinnost i provozní náklady na pískovou filtraci nižší než v případě té kartušové. Díky rostoucímu zájmu je písková filtrace cenově stále dostupnější a nyní ji lze pořídit i pod 3 000 korun. „Některé vysoce účinné filtrační pískové systémy umožňují i připojení bazénového vysavače či solárního ohřevu, což ještě zvyšuje jejich už tak vysokou užitnou hodnotu,“ konstatoval Martin Foltýn.