Kasa.cz: K jaru patří zdravá kuchyně i čistý vzduch

Ve známém rčení „Jste to, co jíte“ je velký kus pravdy. Kvalitní jídlo je pro lidský organismus zcela zásadní a obzvláště na jaře je důležité dodat tělu dostatek vitamínů a minerálů. Náš zdravotní stav zásadně ovlivňuje také čistota ovzduší, v němž se pohybujeme. Díky tipům od Kasa.cz se dozvíte, jak dýchat vzduch bez nečistot i jak vařit chutně a zdravě zároveň.

S příchodem prvních jarních dnů zařazuje stále více Čechů do svého jídelníčku lehké pokrmy bohaté na vitamíny. Základním zdrojem vitamínů, ale i vlákniny a kvalitních sacharidů, které představují ideální palivo pro lidský organismus, jsou ovoce a zelenina. Stále populárnějším způsobem její konzumace jsou pak čerstvě vymačkané šťávy. „Po zimním období pravidelně zaznamenáváme zvýšený nárůst nákupů odšťavňovačů ovoce a zeleniny. Prodeje těchto zařízení obvykle rostou až do měsíce září. Letos zákazníkům doporučujeme nový nerezový odšťavňovač ETA Fresher, který dokáže zpracovávat celé ovoce i velké kusy zeleniny,“ informuje Andrea Čižmářová z Kasa.cz, kde aktuálně prodeje odšťavňovačů získaly mezi malými domácími spotřebiči vedení. Konstrukce a provedení tohoto přístroje zajišťuje jeho velkou výtěžnost a dlouhou životnost, mikrosítko z nerezu pak minimální ztrátu vitamínů. Výhodou je i možnost umývat vše kromě podstavce s motorem v myčce. Odšťavňovač ETA nabízí Kasa.cz nyní za 2999 Kč.

U ovoce a zeleniny však není ve zdravém jídelníčku potřeba zůstávat. Ve zdravé a vyvážené stravě by neměl chybět ani zdroj kvalitních bílkovin, maso. I to lze připravit zdravě, například s pomocí populárních parních hrnců. Kdo má rád šunku a bojí se umělých přísad, může sáhnout po novince v podobě Šunkovaru Orion. Jde o přístroj určený k výrobě a vaření čerstvé domácí šunky z toho nejkvalitnějšího vepřového, krůtího, kuřecího nebo králičího masa. Maso zpracuje snadno a bez nutnosti použít přitom průmyslová plnidla a chemické přísady, takže výsledný produkt je vhodný i pro děti. Návod na výrobu a recepty jsou součástí každého balení šunkovaru, který na Kasa.cz zakoupíte za pouhých 299 Kč.

Z oblasti zdravé kuchyně Kasa.cz dále doporučuje ruční mechanický strojek na nudle Orion, který pomůže rozválet těsto v šesti možných tloušťkách plátu. Vyválené těsto pak krájí v různých šířkách těstovin od 2 až po 6,5 mm, takže si bez problémů můžete vytvořit svoje vlastní domácí špagety či nudle. Strojek Orion je jednoduchý, praktický, vkusně řešený pomocník nenáročný na údržbu, který vám umožní rychle, pohodlně a bez jakýchkoli dalších nákladů připravit ty nejlepší těstoviny jak na sváteční oběd, tak pro každodenní zdravé stravování. Kasa.cz jej nabízí za 400 korun.

Pro přípravu kvalitního a zdravého pokrmu je nezbytné přesné dávkování všech potřebných ingrediencí. Z aktuálního bohatého přehledu portálu Kasa.cz proto nabízíme i precizní kuchyňskou váhu Zelmer KS1700. Digitální váha s podsvíceným LCD displejem váží a analyzuje 7 nutričních hodnot potravin: tuk, cholesterol, vlákninu, sůl, bílkoviny, sacharidy a kalorie pro 999 jídel a tekutin. Elegantní bílá váha disponuje indikátorem přetížení a systémem automatického vypnutí po dvou minutách. Zelmer KS1700 váží s přesností na jeden gram, maximální hmotnost vážení je 5kg a údaje o vážení poskytuje ve třech jednotkách: kilogramech, librách a uncích. Zakoupíte jej na Kasa.cz za 593 Kč.

S jarem přichází čas úklidu a čištění. Šťávy z kvalitního odšťavňovače pročistí organismus, nečistoty ze vzduchu pak pomůže odstranit vynikající čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6. V současné době jsme vystaveni nejenom zplodinám v ulicích, ale stále častěji i nezdravému vzduchu v uzavřených objektech. Tzv. Syndrom nezdravých budov způsobuje řadu potíží od bolesti hlavy nespavosti, snížené koncentrace, alergií, astmatu až po některá chronická onemocnění. Příčinou je vzduch kontaminovaný moderními materiály, jako jsou syntetické koberce, umělý nábytek, klimatizací či například provozem kopírek. Kombinovaná čistička Ionic-CARE Triton X6 s ionizátorem využívá nejúspěšnější koncepce domácích čističek vzduchu na světě. Vyznačuje se minimálními provozními náklady, absolutně tichým provozem a především mimořádnou účinností, díky níž zachytí až 96 % alergenů, plísní, mikroprachu či kouře. Na filtr přístroje, který na Kasa.cz zakoupíte za 3333 Kč, je poskytována doživotní záruka a není nutné ho měnit. „Čističky vzduchu dříve se dříve prodávaly téměř bez výjimky jen ve velkých městech, prim si držela Praha s Ostravou, a to hlavně v průběhu zimního inverzního období. Péči o své zdraví však začíná brát vážně i zbytek republiky, a tak čističky vzduchu nyní distribuujeme i do menších obcí. Z našich statistik lze zjistit, že zhruba v 70 % případů je nakupují rodiny s malými dětmi. Čističky vzduchu tak začínají patřit ke klasické novorozenecké výbavě,“ uvedla na závěr Andrea Čižmářová.