Kasa.cz: LED TV ovládly trh

kasa.cz_new_logo_webMistrovství světa v hokeji se blíží a většina Čechů bude již tradičně patřit k více než 650 milionům diváků, kteří si zápasy na ledě vychutnají prostřednictvím televizních obrazovek. Přední český internetový prodejce Kasa.cz už v souvislosti s přípravami na tuto událost zaregistroval nárůst prodejů televizorů.

Podle statistik Kasa.cz žebříčkům prodejů dnes jednoznačně kralují LED televizory, které minulý měsíc tvořily až 98 % všech prodaných TV. „Trend v segmentu televizorů je jasný – LED TV jsou již v současné době cenově tak nízko, že technologicky starší LCD televizory se spotřebitelům jednoduše nevyplatí kupovat,“ vysvětluje Jitka Součková, tisková mluvčí Kasa.cz. LED technologie je přitom vlastně inovací LCD obrazovky, kdy zdrojem světla v televizoru jsou namísto tradičních katodových trubic LED diody. Výsledkem jsou hlubší barvy, vyšší kontrast a nižší spotřeba elektrické energie.

Meziroční porovnání proto ukazuje, že zatímco ještě minulé jaro tvořily klasické LCD televize víc jak čtvrtinu prodejů, dnes je to jen 0,5 %. Výrazný pokles od začátku roku zaznamenaly i plazmy, které z lednových téměř 10 % padly v březnu 2013 na pouhé 1,3 %. „I přesto mají plazmové televize stále své fanoušky. Jejich výhodou oproti LCD TV je možnost sledovat obraz z jakéhokoliv úhlu, nevýhodou zase vyšší spotřeba. Tato technologie je dnes spíš doménou větších úhlopříček a díky lepšímu podání černé barvy a rychlejší odezvě ji zákazníci ocení především při sledování filmů,“ komentuje Jitka Součková a dodává, že moderní LED televizory se kvalitou obrazu již téměř dokáží vyrovnat.

Okrajovou záležitostí u nás stále zůstávají 3D televizory. „Nabídka různých modelů a technologií se v tomto segmentu sice stále rozšiřuje, ale vyšší ceny a především malá nabídka skutečného 3D obsahu české spotřebitele zatím pro tuto inovaci příliš nenadchly,“ říká Jitka Součková.

Nejprodávanější úhlopříčkou je v letošním roce 32 palců (82 cm), výrazný zájem je také o televizory s úhlopříčkou 42 palců, méně pak již o 22, 40 a 47palcové modely. Nejprodávanějšími značkami jsou na www.kasa.cz Gogen, Samsung, LG a Hyundai. Mezi značkami, které zákazníci na webu hodnotí nejlépe, figurují, kromě zmíněných, ještě Panasonic a Phlips.

Nejlevnější televizor v nabídce Kasa.cz je Hyundai LLH 19806 s úhlopříčkou 19 palců (48 cm) za 3 299 Kč, nejlevnější zástupcem nejprodávanější 32palcové kategorie je Gogen TVL 32127 za 6 490 Kč. A nejdražším televizním přístrojem dostupným na Kasa.cz je LG 84LM960V s úhlopříčkou 84 palců (213 cm), rozlišením 4K (3840 x 2160) a cenou 499 990 Kč.

Televizory se tradičně nejlépe prodávají před vánočními svátky. Další výkyv bývá patrný i před Olympiádou či Eurem. Mistrovství světa v hokeji je sice také vyhledávaná sportovní událost, ovšem ve srovnání s předchozími dvěma sportovními svátky znamená pro obchodníky s elektronikou menší nárůsty prodejů, a to zhruba jen o 11 % oproti průměrným prodejům daného období.

O internetovém obchodu Kasa.cz
Přední český internetový obchod Kasa.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. Kasa.cz již 13 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.