KASA.cz: Letní pohoda na zahradě začíná

logo-kasa-cz-1_new_webTeplé počasí posledních týdnů zahájilo letošní sezonu zahradních párty a zábavy na zahradě, chalupě či jinde v přírodě. Přední český internetový obchod Kasa.cz zaznamenal výrazný nárůst prodejů zahradních grilů, příslušenství a nábytku, přičemž prodeje nejpopulárnějších produktů stouply o desítky procent oproti stejnému období loňského roku.

„Zvýšený zájem o tento typ zboží přikládáme rostoucí tendenci Čechů k trávení svého volného času v přírodě. A to ať už na vlastní zahradě či chalupě nebo ve volné přírodě,“ uvedla Jitka Součková, marketingová ředitelka Kasa.cz. „Bezpochyby k tomu přispělo i zhoršené ekonomické klima, které způsobilo menší finanční možnosti Čechů a následně jejich neochotu či nemožnost platit drahé zahraniční dovolené. Dokládá to i cestovními agenturami reportovaný pokles zájmu o zahraniční zájezdy.“
Češi tak nyní zvelebují své zahrady, aby na nich mohli trávit co nejvíce času – odpočívat, jíst, koupat se, bavit se. „K nejprodávanějším produktům tohoto období tedy patří především zahradní grily a nábytek, s rostoucím teplem předpokládáme ještě další nárůsty prodejů samonosných bazénů a ohřevů vody,“ dodala Součková.

Z grilů se na KASA.cz nejlépe prodává kompaktní lávový gril Campingaz Texas Super, který nabízí velmi výhodný poměr cena – výkon. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se zájem o něj zvýšil o celých 85 %. Jedná se o plynový gril, jehož údržba i manipulace je oproti grilům na dřevěné uhlí velmi jednoduchá. Gril se velmi snadno a rychle vyhřeje na pracovní teplotu a díky praktickému poklopu je vhodný jak na přímé, tak i nepřímé grilování. V ceně grilu jsou i lávové kameny stejně jako teploměr a okénko ve víku pro sledování pokrmů. Na Kasa.cz je tento model nyní nabízen se slevou 1000 Kč za cenu 4500 Kč (http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/1137731/grily/campingaz-texas-super/). Lávový gril TEXAS SUPER_web
Velkým hitem posledních dnů se stal i tepelný zářič Campingaz Sunforce Advantage, díky němuž je možné venku trávit i chladnější večery. Klobouk zářiče je naklápěcí, proto se teplo může nasměrovat tam, kde je nejvíce potřeba. Zářič spotřebuje 350 g plynu za hodinu, běžná PB 10 kg láhev vystačí na cca 28 hodin provozu. Kasa.cz prodává tento model za 8549 Kč (http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/268180/tepelne-zarice/campingaz-sunforce-advantage/).
V oblasti zahradního nábytku zákazníci vedle standardních dřevěných či ratanových souprav často poptávají i houpací sítě či houpací křesla. K nejprodávanějším typům patří závěsné křeslo Relax Mango, které svými prodeji překonává loňský rok o více než 50 %. Jedná se o brazilské závěsné křeslo z pravé bavlny, pro jehož zavěšení je potřeba jen jediný bod. Na Kasa.cz je k dostání za 1599 Kč (http://www.kasa.cz/nabytek-svitidla/koupit/427302/zavesna-kresla/zavesne-kreslo-relax-mango-az-202012-/).
Velké nárůsty prodejů zaznamenala Kasa.cz i u rybářských skládacích křesílek Coleman Deck Chair, které prodává za 1079 Kč a oproti loňskému roku se prodávají o 48 % lépe,což svědčí o nové vlně zájmu o rybaření a kempování mezi českými obyvateli (http://www.kasa.cz/sport-outdoor/koupit/434926/campingove-stoly-lehatka-/coleman-deck-chair-cardinal/).
Lidé se nesnaží šetřit náklady jen volbou dovolené v tuzemsku, ale také úsporou energie. Velký boom tak zažívají například solární ohřevy bazénů, jejichž hlavní období prodejů Kasa.cz teprve očekává. K nepopulárnějším patří solární ohřev Maximex o rozměru 3 x 0,6 m, který je určený pro nadzemní bazény do 30 m3 a v průběhu léta zvýší teplotu vody až o 6 stupňů (http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/1090133/elektricke-a-solarni-ohrevy/marimex-ohrev-solarni-k-nadzem-bazenum-180-slim/).

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 10 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.