Kasa.cz: odšťavňovače a sušičky ovoce hitem letošního léta

kasa.cz_new_logo_webLéto je obdobím, kdy dozrává spousta různých druhů ovoce a zeleniny. Je tedy nutné promyslet, jak sklizeň nejlépe zpracovat. Vedle tradičních kompotů a marmelád lze letní dary přírody usušit nebo je pohodlně přetvořit na čerstvé nápoje. Nabídka moderních přístrojů, které si s tímto úkolem lehce poradí, je dnes široká. Společnost Kasa.cz přináší hned několik tipů.

„Současným hitem prodeje je po designové stránce velice zdařilý model odšťavovače Zelmer JP 1500, který je nejen ozdobou každé kuchyně, ale i velice zdatným pomocníkem pro zpracování všech možných druhů ovoce a zeleniny,“ uvádí Vladimír Šindelář, produktový manažer internetového obchodu Kasa.cz, a dodává: „O jeho oblibě mezi zákazníky svědčí i fakt, že se jeho prodej za poslední tři týdny zvýšil o více než 50 %.“

Přístroj Zelmer JP 1500 obsahuje jedinečný lis Juice Maker, který je velkou inovací v oblasti zdravého odšťavování. Díky revoluční šnekové technologií SES (Slow Extraction System) získáte až o 15 % větší množství šťávy, než klasickým odšťavováním. Šťáva získána tímto způsobem navíc obsahuje větší množství vitamínů, vlákniny a živin, což podporuje lepší funkci zažívacího traktu a urychluje trávení, dodává vitalitu a více energie. Dalšími přednostmi odšťavovače Zelmer JP 1500 je nízká spotřeba energie, tichý a zpětný chod, jednoduchá obsluha a snadné čištění přístroje, ke kterému postačí pouze jedna sklenice vody k propláchnutí. S přístrojem je možné pracovat nepřetržité, není třeba jej zastavovat kvůli odstranění dužiny. Ovoce a zelenina se nemusí loupat ze slupky, lze je lisovat celé, čímž se ušetří spousta času.

Výtečná šťáva během okamžiku
Velmi prodávaným typem odšťavovače je letos také model Philips HR1858/55. Bílo-oranžový fešák, který díky velké plnící trubici pojme celé kusy ovoce a zeleniny, takže není třeba předem nic rozkrajovat. Výkonný motor o příkonu 650 W spolu s jedinečným mikrosítkem z nerezové oceli zase umožňuje získat veškerou šťávu do poslední kapky. Díky možnosti volit z více rychlostí lze snadno vymačkat měkké i tvrdší druhy ovoce a zeleniny. Výhodou je také dvoulitrová nádoba na dužinu a 1,25 l velký džbán na vymačkanou šťávu, které dovolují odšťavňovat bez častých přerušení. Velkým plusem je snadné čištění veškerých odnímatelných komponent, které lze mýt i v myčce. Součástí je také receptář s různými tipy na přípravu chutných džusů a šťáv.

Velké oblibě se těší i přístroj Eta Fresher 0032 90000 v nerezovém provedení, který disponuje plynulou regulací otáček pro optimální odšťavňování různých druhů ovoce a zeleniny. Speciální zpětná vazba motoru upravuje otáčky dle momentálního zatížení, což poskytuje velkou výtěžnost a zároveň zaručuje delší životnost zařízení. Eta Fresher 0032 90000 nabízí 5 různých rychlostí a silný příkon 800 W. Výhodou je dále možnost vkládání velkých kusů ovoce nebo zeleniny, například celých jablek, speciální nádobka na šťávu oddělující pěnu, bezpečnostní spínače zajišťující ochranu v případě nesprávného sestavení a mnoho dalšího. Samozřejmostí je snadné čištění veškerých komponent výrobku.

Sušení nemusí trvat věčně
Letošní jedničkou mezi sušičkami je EziDri FD500 Snackmaker, která díky třem teplotním režimům zvládá nejen ovoce, zeleninu, houby, ale dokáže usušit i bylinky a květiny, aniž by z nich vyprchala charakteristická vůně. Hlavním atributem této sušičky je především speciální systém proudění vzduchu, který zaručuje, že vše bude rovnoměrně usušeno. Díky regulaci teploty od 35 – 60°C je možné zvolit správný program pro sušení konkrétní potraviny, která si tak může zachovat svou barvu a chuť a ve všem, co se usuší, zůstává maximum vitamínů, minerálů, stopových látek a vlákniny. Model EziDri FD500 Snackmaker navíc zvládá i netradiční ovoce a zeleninu, jako jsou například jahody, rajčata či cukety.

Dalšími dvěma oblíbenými modely v segmentu sušiček je Eta Kiara 2301 90000 a Gallet DES 118. Oba přístroje nabízí 2 rychlosti/teploty sušení a 5 ukládacích úrovní s možností rozšíření až na 9 plat u modelu Eta a 10 v případě sušičky Gallet. Mezi přednosti těchto přístrojů patří například ventilátor vzduchu zaručující stejnoměrné vysoušení potravin, variabilní nastavení výšky nebo lehce omyvatelný sušící filtr.

A jak na výběr toho pravého pomocníka?
Před koupí odšťavovače si důkladně rozmyslete, co od něho vlastně očekáváte a jaké by měl splňovat základní požadavky. „Asi nejdůležitějším aspektem je to, co všechno zvládne přístroj odšťavnit, zda pouze měkké ovoce nebo i jeho tužší druhy a zeleninu. Při výběru dbejte také na to, jestli odšťavovač umí zpracovat i větší plody. Ušetříte tím čas potřebný na případné předkrájení. Také doporučuji poohlížet se spíše po výrobku, jehož údržba a mytí jsou časově nenáročné,“ radí Vladimír Šindelář z Kasa.cz.

V případě sušiček je výběr o poznání snazší, jelikož většina sušiček si je, alespoň co se vizuální stránky týče, velmi podobných. „U sušiček je asi nejdůležitějším parametrem počet plátů pro sušení, jejich výška a to, jestli jsou průhledné. U takových lze totiž proces sušení kontrolovat bez nutnosti rozebírání přístroje,“ radí Vladimír Šindelář.

O internetovém obchodu Kasa.cz
Přední český internetový obchod Kasa.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. Kasa.cz již 13 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.