KASA.cz: zahrada ožívá

logo-kasa-cz-1_new_web

První teplé a slunečné dny rozhýbaly v ČR práci na zahradách. Přední český internetový obchod KASA.cz zaznamenal razantní nástup prodejů zahradnických potřeb a techniky, které se u některých typů sortimentu pohybovaly i na úrovni dvojnásobku oproti stejnému období loňského roku.

Pozitivní předpovědi počasí přivedly v minulém týdnu na stránky KASA.cz řadu zákazníků, kteří nakupovali především drtiče, kompostéry, zahradní vysavače, křovinořezy a zahradní nůžky. „Tento typ zboží je typický pro začátek jara, neboť zahrádkáři musí své zahrady po zimě nejdříve uklidit – vyhrabat trávníky, ostříhat trvalky a keře a zlikvidovat biologický odpad,“ komentuje Jitka Součková, marketingová ředitelka internetového prodejce KASA.cz. „V druhé fázi pak přichází vysazování rostlin či pravidelná úprava trávníků. Očekáváme tedy další nárůsty zájmu o zboží z oblasti pařníků, sekaček či provzdušňovačů,“ dodala.

Krovinorez

Nejpopulárnějším zbožím byl v průběhu minulého týdne kompostér značky Kettler (http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/1025527/kompostery/kettler-17186236-eco-470-l/), který zákazníci poptávali dvakrát více než ve stejném období loňského roku, křovinořez AL-CO (http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/439046/strunove-sekacky/al-ko-bc-4535/), u kterého KASA.cz zaznamenala růst zájmu o 120 %, a dvoučepelové nůžky FISKARS (http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/269188/male/fiskars-111540/), kterých se oproti stejnému období roku 2009 prodalo o 85 % více.

„Velký zájem o kompostéry přikládáme zvyšující se tendenci k ekologickému chování našich zákazníků. Nejpopulárnější modely držíme v sezóně skladem v dostatečném množství, aby zákazníci mohli zakoupené zboží obdržet prakticky obratem po odeslání objednávky,“ uvedla Jitka Součková. „To stejné samozřejmě platí i o ostatním zboží sekce Dům a zahrada.“

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 10 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.