Keramický mramor Gani: nepoznáte originál

Keramický mramor Gani představila českému trhu společnost Los Kachlos, výhradní dovozce španělských obkladů a dlažeb pro Českou republiku a Slovensko. Jedná se o dokonalou imitaci mramoru, která je od svého přírodního vzoru takřka k nerozeznání. Použít lze jako obklad i dlažbu, přičemž na rozdíl od mramoru skutečného lze garantovat výraznou odolnost a maximální rozměrovou přesnost.

Mramor patří k nejstarším stavebním materiálům. Vznikl přeměnou vápence a díky příměsím jiných nerostů může mít různé barvy – bílou, šedobílou či žlutou, ale i červenou, zelenou či černou. Charakteristický je především pro své barevné žilkování. To se dosud výrobcům keramických dlažeb nedařilo autenticky napodobit. Keramické mramorové dlaždice Gani však tento neduh nemají. Jsou vyráběny speciální technologií, která zajišťuje vysokou tvrdost a stálost barvy. Ta je nanášena v pěti vrstvách, čímž se dosahuje značné hloubky kresby. Je tedy docíleno shodného efektu s přírodním mramorem.

Velkou výhodou keramické imitace je i vysoká odolnost proti otěru či poškození a nečistotě. Díky těmto vlastnostem je tento materiál vhodný jak pro privátní, tak i pro veřejné prostory, kde je zvýšená poptávka po vyšší nosnosti a snadné údržbě. Přírodní mramor je poměrně měkká hornina, proto není pro tyto zátěžové účely vhodný.

Díky rozměrové přesnosti lze dlaždice pokládat takřka bez spár, což zajistí mimořádný estetický efekt. Materiál je k dispozici ve formátech 60×60, 60×90, 80×80 a 30×90 cm a volit lze povrchovou úpravu s vysokým leskem, s matným vzhledem, či s výraznou strukturou povrchu, který odpovídá hrubému broušení originálního kamene. Zákazníci rovněž ocení výhodnou cenu tohoto materiálu, která se pohybuje na úrovni poloviny oproti přírodnímu mramoru.

Gani1_smallGani3_smallGani2_small