Koberce K+K Krček využívá inteligentní BYZNYS BI

Kvůli efektivnější podpoře strategického rozhodování, plánování a řízení se společnost Koberce K+K Krček rozhodla rozšířit podnikový informační systém třídy BYZNYS o další modul – BYZNYS BI, který jí umožní snadné nahlížení na data ze všech stran a získávání relevantních informací k predikcím budoucího vývoje.

Implementace řešení BYZNYS BI byla zahájena důkladnou analýzou požadavků obchodního oddělení a managementu společnosti Koberce K+K Krček. Z této analýzy byl stanoven základní model, ve kterém byla definována struktura datového skladu a datových kostek. Pro budoucí datové kostky byly uživatelem stanoveny požadované dimenze jejich hierarchie a ukazatele.

Petr Mrkáček, konzultant společnosti J.K.R., říká: „Oblast obchodu byla stěžejní při implementaci BYZNYSu BI. Při tvorbě datového skladu byla detailně řešena specifika uživatele především v oblasti skladového hospodářství. V modulu BYZNYS BI byly vytvořeny datové kostky z oblasti obchodu – přehledy prodeje, přehledy příjmů a vývoje obrátkovosti a stavů na skladech.“

BYZNYS BI umožňuje uživateli proniknout do složitějších procesů v oblasti obchodu na základě multidimenzionálního pohledu na data. Uživatel tak není závislý na IT oddělení při tvorbě reportů a získávání informací pro řízení. Modul BYZNYS BI je speciálně připraven pro řídící pracovníky tak, že jej mohou samostatně využívat na základě svých momentálních potřeb. Uživatel se díky BI může rychle pohybovat po informacích v různé úrovni detailu odpovídajícímu právě řešenému problému.

„Hlavním přínosem pro nás jsou okamžité informace, které lze sledovat dle dimenze času, pohybů a podmínek přesně dle našich požadavků. Běžné sestavy BYZNYSu umožní mnohé, ale takový detailní přehled, kdy můžeme vysledovat sortiment až na kartu zboží za jeden den, a současně sledovat i celou skupinu a volit za jaké prodejny bychom přehled potřebovali, jsme získali až nyní,“ říká Hana Palátová ze společnosti Koberce K+K Krček a dodává: „Velikou výhodou je, že máme základní „kostku“, kterou si můžeme uložit sami ještě jednou, ale s podmínkami, které nám v dané situaci vyhovují. Variant (podmínek), dle kterých lze třídit je skutečně mnoho. Sledujeme pro obchod prodejnost, pro fakturaci úhrady napojené na banku a pokladnu. Máme okamžité podklady pro objednávky, neboť lze sledovat sortiment přesně dle dodavatele spolu s obratem. Získali jsme rychlého a přehledného spolupracovníka, který ušetřil spousty tisků sestav a jejich dodatečné porovnávání. Skutečně můžeme doporučit všem, kteří potřebují mít přehled ze všech modulů v systémech třídy BYZNYS.“

O společnosti Koberce K+K Krček

Společnost Koberce K+K Krček je jedním z největších hráčů na českém trhu s koberci a ostatními bytovými doplňky. Mezi jejími dodavateli figurují největší producenti koberců v Evropě – například z Belgie, Holandska, Francie, Slovinska a Německa. Společnost byla založena v roce 1993 a současné době má celkem 14 prodejen po celé České republice.

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze, Plzni a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Informační systémy třídy Byznys využívá v Česku více než 1 200 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press.