Kyocera TASKalfa Pro 15000c získala prestižní cenu EDP

KYOCERA Document Solutions Europe, jedna z předních světových společností zabývajících se komplexním řešením pro správu dokumentů, je hrdá na to, že získala prestižní ocenění European Digital Press Association (EDP) za své nejnovější revoluční inkoustové produkční tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c. Na letošním, již 14. ročníku udělování cen EDP Awards 2020, byly ceny předány prostřednictvím online prezentace celkem 29 výhercům.

Ceny EDP jsou jediným evropským technologickým hodnocením v tomto odvětví a představují otevřenou soutěž pro všechny výrobky, které byly uvedeny na trh v průběhu roku. Vítěze vybírá komise odborníků (Technická komise EDP), která hodnotí předložené produkty podle kritérií, jako jsou inovace, kvalita, výkon a náklady, a to z ryze technologického pohledu. Z tohoto hodnocení je vyloučeno hlasování veřejnosti, jelikož kritéria hodnocení jsou čistě technická a nejsou založena na popularitě funkcí či designu zařízení. Tímto způsobem EDP zaručuje, že jsou posuzovány pouze pokroky výrobců při vývoji nových technologií.

Společnost Kyocera získala ocenění „Nejlepší barevné SRA3 zařízení“ (Best Color SRA3) za své produkční inkoustové tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c v kategorii 500 000 výtisků měsíčně ve formátu A4. Podle Marcela Ebbenhorsta, Production Print Managera ve společnosti Kyocera Document Solutions Europe BV, „se jedná o výjimečný úspěch našeho produkčního tiskového zařízení, a to zejména z toho důvodu, že jsme v oblasti produkčního tisku noví a ocenění jsme obdrželi od skupiny expertů z vydavatelského průmyslu. Je to důkaz toho, že jsme s naším inkoustovým zařízením na správné cestě technologických inovací.“

29 hrdých vítězů

V letošním roce obdrželo EDP Awards celkem 29 vítězů. Oceněny byly produkty pěti hlavních kategorií: hardware a software, velkoformátový a komerční tisk, průmyslová řešení, dokončovací práce a spotřební materiál.

„Byl to pro nás všechny velmi náročný rok,“ řekl viceprezident EDP Peter Ollén, který jménem prezidenta EDP Klause Petera Nicolaye přivítal vítěze na začátku online prezentace. „Vzhledem k omezením souvisejících s COVID-19 nebylo snadné EDP Awards 2020 letos uspořádat. Děkuji porotě za jejich profesionální práci a samozřejmě všem účastníkům, kteří důvěřují naší odbornosti.“

Členové Technické komise EDP v tomto roce byli – Herman Hartman, předseda a šéfredaktor SignPro Benelux, dále Mika Horsten, konzultant společnosti TEXSMART.NL, a Igor Terentyev, vydavatel Publish Russia – všichni pod vedením prezidenta EDP, Klause-Petera Nicolaye, vydavatele a šéfredaktora Druckmarkt Německo a Švýcarsko.

Produkty v EDP Awards jsou posuzovány z mnoha pohledů. Důležité je, že se posuzuje nejenom samotné zařízení nebo software, ale také jeho dopad na lidi a uživatele. A právě dopady technologických inovací produktů se staly důležitým faktorem EDP Awards 2020.