Logica a Deutsche Bank získaly ocenění za nejlepší implementaci platebního systému

logica_logo_new_web_fin

Projekt SEPA, na kterém spolupracovala Logica s Deutsche Bank, získal ocenění za nejlepší implementaci plateb na FST Awards 2010. Ocenění bylo uděleno za celoevropskou implementaci řešení Logica systému LAPS (Logica All Payments Solution), který podporou tradičních plateb i SEPA plateb (SCT) a SEPA inkas (SDD) umožnil Deutsche Bank úspěšně překlenout svět starých a nových plateb. Nová infrastruktura také hrála klíčovou roli v realizaci bankovní strategie in-sourcingu.

Ocenění Financial Sector Technology (FST) Awards, která letos slaví desáté výročí, jsou udělována za excelenci a inovace informačních technologií ve finančním sektoru Velké Británie a regionu EMEA. Tato prestižní ocenění mají zdůrazňovat význam IT jako klíčového hnacího motoru byznysu a oceňovat IT specialisty, kteří ve finančním sektoru pracují. Primárními kritérii hodnocení jsou definovatelné a výrazné obchodní přínosy, inovace a originalita aplikace. Rovněž jsou brány v úvahu otázky projektového řízení, jako rozsah a realizace projektu včas a v rámci rozpočtu.

„Řešení společnosti Logica v kombinaci s týmem zkušených konzultantů dokázalo Deutsche Bank a jejím klientům a partnerům při migraci na SEPA efektivně pomoci. Systém LAPS je jediným systémem na trhu, který v sobě zahrnuje všechny aspekty zpracování plateb. Poslední srovnávací test navíc prokázal rekordní propustnost systému – za hodinu dokáže zpracovat více než 50 milionů transakcí. LAPS umí zpracovávat platby současně v mnoha zemích, časových pásmech a jazycích. Konsoliduje informace z různých platebních systémů a umožňuje efektivní centralizaci platební infrastruktury na bázi principu Payment Hub. LAPS je plně kompatibilní se SEPA a dokáže podporovat transakce v rámci SEPA i nad rámec stávajících požadavků na národní úrovni,“ uvedla Larisa Janačkova, Managing Consultant pro oblast plateb společnosti Logica v CEE regionu.

„Jsem hrdý na výsledky našeho dlouhodobého partnerství a spolupráce s Deutsche Bank. Podíváme-li se na úspěchy Deutsche Bank v oblasti zavádění SEPA produktů a inovativních služeb pro finanční instituce, je zřejmé, že nová generace platebních produktů Logica umožňuje efektivní přeměnu infrastruktury v kapitálovou investici schopnou generovat nové příjmy. Tento fakt je dostatečně prokázán více než stovkou finančních institucí využívajících služeb Deutsche Bank,“ dodal Roman Mentlík, ředitel divize finančních služeb společnosti Logica v CEE regionu.

Udělování desátých výročních cen FST Awards 2010 přilákalo do londýnského hotelu Lancaster 435 hostů ze všech sektorů finančních služeb. Nationwide, NAG, Co-operative Financial Services a Barclays přihlásily své projekty v oblasti retailového bankovnictví, zatímco Deutsche Bank a Credit Suisse upozornily na IT projekty v oblasti wholesalového bankovnictví. V segmentu pojišťovnictví se zúčastnily například společnosti L&G, Aviva a RSA, stavební spořitelny zastupovaly například Newcastle a Yorkshire. Akce se rovněž zúčastnili poskytovatelé infrastruktury jako Euroclear a Chi-X. O prestižní ocenění se dále ucházely ústavy Morgan Stanley, Investec, Brewin Dolphin, Fidelity, Lloyds Banking Group, CECA, Emirates NBD a GE Money.

O společnosti Logica
Logica je přední světová společnost poskytující konzultace a IT služby. Zaměstnává 39 000 lidí a k jejím zákazníkům patří největší evropské společnosti. Klientům z celého světa nabízí byznys konzultace, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu. Díky správnému propojení lidí, byznysu a technologií dokáže úspěšně řešit všechny obchodní potřeby svých zákazníků. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.

Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica se umístila na 4. místě v již 7. ročníku soutěže „Best Employers Česká republika 2009“ v kategorii velkých společností. Tato prestižní soutěž sleduje motivovanost zaměstnanců a jejich zájem o dění ve firmě. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, která dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004. Více informací najdete na: www.logica.cz.