Logica a Novell spolupracují na řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody pro aplikace SAP

logica1Společnosti Novell a Logica Management Consulting, poradenská divize předního světového poskytovatele IT služeb a konzultací, oznámily partnerství, jehož cílem je uvést na trh kombinované řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody (GRC) pro aplikace SAP. Partnerství ohlášené minulý týden na konferenci SAP GRC 2009 umožňuje společnosti Logica nabízet zákazníkům celopodnikové pojetí správy rizik. Novell a Logica jsou certifikovaní partneři společnosti SAP.

S regulačními požadavky a tlaky finančního trhu stoupá potřeba firem mít transparentní přehled o správě rizik. Současné infrastruktury IT obvykle představují masu nekompatibilních systémů, z nichž každý používá jiné mechanismy a zásady kontroly nad riziky. Z toho důvodu je zajištění shody s předpisy a správy rizik složité, časově náročné a drahé. Společnosti Novell, SAP a Logica proto spolupracují na integraci řešení GRC, jež přinesou:

  • výkon – zvýšením předvídatelnosti, automatizací společných kontrolních mechanismů a zajištěním transparentního přehledu o podnikových procesech.
  • záruku – snížením celkové úrovně rizika a posílením externí i interní shody s předpisy.
  • zjednodušení – odstraněním roztříštěných sil a neefektivity a automatizací procesu odhalování a odstraňování podnikových problémů s vysokou úrovní rizika.

Logica pomáhá klientům implementovat tři hlavní moduly řešení SAP GRC (Governance, Risk and Compliance) – Access Control, Process Control a Risk Management. Kromě auditorských firem je Logica prvním celosvětovým partnerem společnosti SAP, který se specializuje na řešení SAP GRC. Zmíněné moduly SAP umožní společnostem centralizovat informace pocházející z aplikačních prostředí, a získat tak transparentní přehled o aktuálních rizicích. Integrace správy rizik a kontroly nad procesy do informačních systémů vytváří podmínky pro centralizované procedury napříč různými aplikacemi. Správa rizik se tak dostává do srdce podnikových procesů. Tato systematická procedura umožní monitorovat rizika v reálném čase, a tak pomůže identifikovat klíčové ukazatele rizik dříve, než dojde k nějakému incidentu.

Markus J. Krauss, viceprezident společnosti Novell EMEA pro řešení správy identit a zabezpečení, k ohlášenému partnerství řekl: „Těší nás, že můžeme úzce spolupracovat se společností Logica na přípravě kombinovaného řešení GRC pro zákazníky SAP. Logica disponuje znalostí průmyslových odvětví, technickou excelencí a odbornými zkušenostmi s dodávkami řešení a kromě toho klade důraz na vývoj podnikových a IT procesů. To vše je pro naše zákazníky zárukou, že nasazením těchto řešení dosáhnou snížení rizika, úspory nákladů a posílení podnikové výkonnosti. Jsme odhodláni pomáhat zákazníkům získat maximální užitek z investic do řešení SAP.“

Sébastien Brasseur, ředitel podnikové jednotky SAP GRC společnosti Logica, řekl: „Většina našich klientů má snahu integrovat řešení, která používají pro řízení přístupu a správu identit. V partnerství se společností Novell budeme schopni poskytovat komplexní, celopodnikové pojetí správy rizik a těšíme se, jak tyto výhody přineseme našim klientům.“

O společnosti Logica
Logica je přední světová společnost poskytující služby v oblasti IT, která zaměstnává 40 000 lidí. Svým zákazníkům poskytuje konzultační služby, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu IT a firemních procesů. Logica úzce spolupracuje se svými zákazníky na rozvoji jejich potenciálu – umožňuje jim změnu, která zvyšuje jejich efektivitu, urychluje růst a řídí rizika. Díky svým znalostem jednotlivých odvětví, technické dovednosti a zkušenostem s realizací projektů po celém světě umožňuje svým zákazníkům budovat vedoucí postavení na trhu. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.

Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica se umístila na 4. místě v již 7. ročníku soutěže „Best Employers Česká republika 2009“ v kategorii velkých společností. Tato prestižní soutěž sleduje motivovanost zaměstnanců a jejich zájem o dění ve firmě. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, která dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004.
Více informací najdete na: www.logica.cz.

O divizi Logica Management Consulting
Divize Logica Management Consulting zaměstnává síť 3 000 konzultantů, kteří pomáhají klientům zajistit úspěch transformačních projektů. Mezi jejich hlavní přednosti patří evropská kultura, schopnost úzce spolupracovat se zákazníky a jedinečná kombinace sektorové, funkční a technologické odbornosti.
Další informace jsou k dispozici na www.logica.com/consulting.

V oblasti podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody je Logica jedním z lídrů v implementacích pro SAP. Další informace jsou k dispozici na webu www.logica.com/grc nebo e-mailu sap@logica.com

O společnosti Novell
Společnost Novell dodává nejlépe vyvinutou a vysoce interoperabilní linuxovou platformu a portfolio integrovaných nástrojů pro správu IT, které pomáhají zákazníkům po celém světě snižovat náklady, komplikovanost a rizika. Prostřednictvím svého infrastrukturního softwaru a partnerského ekosystému Novell harmonicky integruje smíšená prostředí IT a umožňuje lidem a technologiím spolupracovat jako jednotný celek. Další informace najdete na www.novell.com.