Martin Kasa opouští vedení obchodu KASA.cz

logo-kasa-cz-1_new_web

Zakladatel předního českého internetového obchodu KASA.cz opouští po deseti letech strávených ve firmě exekutivní vedení společnosti a od 1. 1. 2010 bude ve firmě působit v roli strategického poradce a konzultanta. Věnovat se bude především rozvoji nových obchodních příležitostí společnosti, hledání nových obchodních partnerství a přejímání moderních trendů ve světě. Mimo společnost KASA.cz bude Martin Kasa působit jako soukromý investor v oblasti investicí do Start-up a Early Stage projektů v moderních technologiích včetně internetu, kde chce využít svých četných zkušeností z oboru internetového byznysu.

„Založení a rozvoj portálu KASA.cz pro mě bylo velkou školou a zároveň i zábavou. Lákalo mě prošlapat si cestu něčím neznámým a účastnit se rozvoje nového fenoménu, jakým koncem 90. let internetový byznys rozhodně byl. Dnes se ze společnosti KASA.cz stala velká a zaběhnutá firma, jejíž vedení již víc než kreativitu a do značné míry i odvahu vyžaduje spíš manažerské řešení denních záležitostí, což mé povaze příliš nevyhovuje. Rozhodl jsem se proto pro nová dobrodružství v nových projektech, jejichž cílem je zavádění moderních technologií do každodenního života. Chci zejména spolupracovat s mladými lidmi, kteří si chtějí ve svém projektu splnit sen, jako se to povedlo mě,“ uvedl Martin Kasa.

Martin Kasa se podnikání v oblasti internetového obchodu věnuje od roku 1999, kdy jako devatenáctiletý založil obchod KASA.cz. Ve svém podnikání musel zprvu čelit pomalému rozvoji internetových technologií v České republice. Lidé si pomalu zvykali využívat internetové služby a internetové nakupování bylo v plenkách. První reklamní aktivity proto směroval k výuce lidí jak nakupovat na internetu. Prošel prakticky všemi činnostmi, které se v rámci internetového podnikání vyskytují, od kurýra, přes skladníka, programátora, operátora, obchodníka až po ředitele prosperujícího internetového obchodu. Díky svým vlastním profesním zkušenostem měl možnost porozumět všemu, co se v branži internetového obchodování děje a spolupracovat prakticky se všemi lidmi a subjekty, co něco znamenají na českém internetu. Z firmy, která začínala z nuly, se stala velká prosperující společnost s obratem přes 2 miliardy korun. Martin Kasa v roce 2009 svůj obchodní podíl ve společnosti odprodal strategickému investorovi.

Martin Kasa studoval obor podnikání a řízení na ČVUT a svůj volný čas tráví nejraději s rodinou a při sportu. Je aktivním hráčem volejbalu. V rámci společnosti KASA.cz se snažil o řadu charitativních programů, stal se zakladatelem Záchranného kruhu, Klubu přátel sbírky Pomozte dětem, kterou KASA.cz aktivně podporuje.

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 10 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.