Na houby s keramickým nožem Kyocera

JanusPříjemnější teploty spolu s občasným deštěm v posledních dnech by konečně mohly odstartovat tu pravou podzimní houbařskou sezónu. Žádnému správnému houbaři by přitom ve výbavě neměl chybět praktický pomocník, se kterým bude moci pohodlně sbírat a čistit své nálezy. Ideálně poslouží třeba novinka od společnosti Kyocera – kapesní zavírací nožík s černým keramickým ostřím.

Kapesní zavírací nože jsou obecně oblíbené hlavně pro své malé rozměry a nízkou váhu, protože i malý nůž se může po několika hodinách v lese pěkně pronést. To se však nestane v případě kapesních keramických nožů Kyocera. Jejich ostří je vyrobeno ze speciálních materiálů, jako je oxid hlinitý či oxid zirkoničitý, které se v porovnání s běžnou ocelí vyznačují velmi nízkou hmotností. Zároveň se ale za touto lehkostí ukrývá extrémní tvrdost odpovídající 8,2 mohsům na Mohsově stupnici tvrdosti (ocel má 5-6 a diamant 10), díky čemuž si keramické čepele dokáží dlouhou dobu udržet svou ostrost a přesnost.

Keramické ostří má navíc celou řadu dalších praktických vlastností. Především se na něj houby nelepí, což usnadňuje jejich čištění. Nožík je také vhodný pro následné zpracování hub. Mimořádně ostrá čepel dokáže bez námahy nakrájet houby na tenoučké plátky, aniž by přitom došlo k jejich pomačkání. To se hodí obzvlášť v případech, kdy se chystáte houby sušit. Neopomenutelnou výhodou keramické čepele je také to, že při krájení hub neničí pro lidské tělo důležité látky. Houby se totiž nepoužívají v kuchyni jen kvůli své vynikající chuti a aroma, ale jsou také zdrojem mnoha vitamínů, obsahují vlákninu, cukry, bílkoviny, aminokyseliny, minerály a stopové prvky.

Kapesní nože Kyocera jsou v současné době k dispozici ve dvou velikostech – s čepelí dlouhou 4 a 5 cm, a volit lze ze čtyř typů rukojeti, včetně vykládané karbonem či dřevem.

Kyocera_kapesní nůž

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb Kyocera na českém trhu je firma Janus, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Janus
Společnost Janus byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky Kyocera v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost Janus je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Kyocera
Japonský koncern Kyocera, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.