Nákupy na KASA.cz pomáhají dětem

Největší český internetový obchodník KASA.cz letos již počtvrté podpořil celonárodní sbírku České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem. Celková částka věnovaná za celé období se blíží částce 1 milion Kč, což společnost KASA.cz řadí mezi čelní přispěvatele sbírky.

V letošním roce přispěla KASA.cz do sbírky Pomozte dětem částkou 292 800 Kč. Výběr peněz pro sbírku proběhl stejným způsobem jako v letech předchozích – za každý nákup realizovaný v internetovém obchodu KASA.cz putovaly na pomoc dětem 3 Kč. Za tento inovativní přístup byla společnost KASA.cz oceněna organizátory sbírky již v loňském roce. V posledních letech navíc přibyl výtěžek z prodeje dárkových předmětů sbírky, jako jsou trička, kšiltovky či plyšová kuřata, které lze přes internet koupit výhradně prostřednictvím obchodu KASA.cz.

Společnost KASA.cz nechce na českém trhu vystupovat pouze jako komerční subjekt, ale také jako společnost, která různými formami přispívá k místnímu společenskému životu. „Společensky zodpovědná firma má v našem pojetí nejen pomáhat v oblasti charity či vzdělávání a výchovy, ale taktéž dodržovat i nepsané morální a etické zásady,“ uvedl ředitel internetové jedničky Martin Kasa. V tomto duchu hodlá KASA.cz v následujícím období rozšířit své charitativní aktivity i na další projekty, které si kladou za cíl pomoci těm nejzranitelnějším – dětem.

„Letošní příspěvek svou výší překonal všechny tři předchozí, za což vděčíme především všem zákazníkům, kteří prostřednictvím našeho internetového obchodu nakupují stále více. Věříme, že tato rostoucí tendence bude pokračovat a že společně budeme mít příležitost podpořit co nejvíce potřebných,“ doplnila Jitka Součková, marketingová manažerka skupiny KASA.cz.

„Ve společnosti KASA.cz jsme našli dlouholetého spolehlivého partnera, který vedle významné finanční podpory naší sbírky přispívá k jejímu rozvoji i zajímavými nápady a inovacemi. Takový charakter vzájemné spolupráce velmi oceňujeme a těšíme se na další společné ročníky sbírkového projektu,“ uvedla Blanka Šrámková, vedoucí projektu Pomozte dětem v Nadaci rozvoje občanské společnosti.

Společnost KASA.cz se snaží sbírce Pomozte dětem přispět nejen finančními dary, ale i další podporou, jako je například produkce reklamních předmětů či spolupráce na marketingových aktivitách. I proto se stala v září 2006 jedním z osmi zakládajících členů Záchranného kruhu, Klubu přátel sbírky Pomozte dětem, jehož cílem je působit ve prospěch této významné sbírky.

O sbírce Pomozte dětem

Dlouhodobou celonárodní sbírku Pomozte dětem společně organizují Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS; www.nros.cz) s cílem přispívat ke zvyšování kvality života ohrožených a znevýhodněných dětí, ke kultivaci dárcovství, posilování společenské odpovědnosti firem a k rozvoji dobrovolnictví. 116 miliónů Kč veřejnost věnovala za 10 let na sbírkové konto Pomozte dětem!. NROS je poskytla prostřednictvím veřejných výběrových řízení jako přímou pomoc na zvýšení kvality života 143 000 dětí v celém Česku. Více informací naleznete na www.pomoztedetem.cz .

O internetovém obchodu KASA.cz

Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 10 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.