Nástroj Pure1 Digital Experience transformuje nákup, správu a optimalizaci firemní IT infrastruktury

Společnost Pure Storage, průkopník v poskytování datových úložišť formou služby v multicloudovém prostředí, představila nové funkce nástroje pro správu Pure1 Digital Experience. Vylepšení rozšiřují kontrolu zákazníků nad jejich IT infrastrukturou, a to díky automatickému monitoringu a doporučením založeným na technologii umělé inteligence.

Odborníci z oddělení IT hrají ve firmách stále důležitější roli při zajišťování vlastního podnikání, zůstává však na nich i zátěž náročné správy IT, řešení provozních problémů, komplexního plánování a komplikovaných nákupních procesů. Proto chtějí automatizaci, samoobslužné služby a jasné smlouvy, kdy dodavatel garantuje příslušné parametry (SLA).

Společnost Pure nabídkami Evergreen a Pure as-a-Service nově definuje obchodní modely, s jejichž pomocí podniky využívají infrastrukturu úložiště. Nástroj Pure1 Digital Experience tyto nabídky doplňuje a umožňuje vlastnictví IT dále zjednodušit. Manažeři firemního IT mohou pomocí tohoto nástroje předvídat své potřeby a získávat potřebné zdroje za podmínek, které si sami určí (včetně časových rámců). Tento přístup současně snižuje rizika podnikání, ať už jde o samotné nákupy, ochranu dat nebo spokojenost zákazníků.

„Inovace společnosti Pure vždy měly vždy za cíl poskytnout lepší zákaznickou zkušenost: to znamená jednoduchost, která je ještě zvýrazněna efektivní podporou. Poskytujeme našim zákazníkům větší kontrolu nad jejich prostředím IT a proaktivně jim doporučujeme řešení případných problémů ještě dříve, než k nim dojde. Tímto způsobem naplňujeme naši vizi Digital Experience a znovu transformujeme zkušenosti našich zákazníků se správou IT,“ uvádí Prakash Darji, viceprezident a generální ředitel pro oblast digitální zkušenosti ve společnosti Pure Storage.

Přehled o infrastruktuře a výstrahy v reálném čase

Nástroj Meta  společnosti Pure je založený na technologii umělé inteligence. Poskytuje prediktivní správu služeb, která proaktivně identifikuje problémy a předkládá řešení, umožňující vyřešit problémy dříve, než dojde k výpadkům. Meta nyní dokáže identifikovat rovněž mezery ve strategii pro ochranu dat. Mezi klíčové aktualizace patří:

  • Inteligentní monitorování a správa všech platforem datových služeb, ať už jde místní úložiště FlashArray nebo FlashBlade, nativně cloudový Portworx nebo Pure Cloud Block Store pro AWS a Microsoft Azure.
  • Prediktivní analýza a řešení chyb pomocí analytiky shromážděné z celého ekosystému Pure – včetně virtuálních strojů a kontejnerů – k rychlému určení potenciálních výzev.
  • Posouzení ochrany proti ransomwaru s proaktivními doporučeními pro řešení rizik, jako jsou snímky SafeMode.
  • Řešení problémů v reálném čase s využitím nových možností vyhledávání napříč úložišti a virtuálními stroji.

Umělá inteligence poskytuje doporučení pro výkon, kapacitu a rozšiřování úložiště

Nová verze nástroje Pure1 Digital Experience nejen sleduje využití zdrojů, ale také předpovídá, co se stane po přidání nebo přesunu zátěže (provozovaných úloh). Díky umělé inteligenci nabízí Pure1 inteligentní plánování úloh s doporučeními týkajícími se kapacity zátěže a škálování výkonu. Používá také prediktivní analytiku a výstrahy zajišťující, aby poskytovatelé IT služeb plnili smlouvy SLA a udržovali provoz úloh ve stabilizovaném stavu.

Samoobslužná správa a digitální objednávky

Díky rozšířeným nabídkám v katalogu služeb Pure1 mají uživatelé plný přístup k nejširší nabídce místních a hybridních cloudových úložišť a profesionálních služeb z jediného rozhraní. Prostřednictvím tohoto samoobslužného katalogu zákazníci mj. mohou:

  • Nakupovat nové systémy a služby – včetně Pure as-a-Service, Portworx a Pure Cloud Block Store – nebo rozšiřovat podle svých potřeb systémy provozované formou služeb, ať už jde o on-premise systémy nebo cloud AWS či Azure.
  • Objednávat z bohaté sady profesionálních služeb, jako jsou poradenské semináře, služby pro migraci, implementační strategie a služby pro integraci softwaru třetích stran.
  • Odkudkoliv určovat, objednávat a sledovat nové požadavky na rozšíření systému.
  • Spravovat předplatné Pure as-a-Service™ pomocí funkcí pro snadné přidávání zdrojů, upgrade, snížení objednávky, obnovení, nastavení limitu a prodloužení smlouvy.
  • Naplánovat si upgrady podle vlastních požadavků, s automatickými předběžnými kontrolami.

Nástroj Pure1 Digital Experience je k dispozici pro všechny zákazníky zdarma. Podrobnější informace: purestorage.com/pure1