Nejvýkonnější řada černobílých A4 multifunkcí od OKI

Zcela novou sérii monochromatických multifunkčních tiskáren formátu A4 s platformou sXP představila pod označením MB700 společnost OKI, lídr v oblasti rychlého podnikového tisku. Jedná se o první multifunkce pro střední a velké pracovní skupiny plně využívající LED technologii.

Zařízení OKI MB700 v jednom kompaktním zařízení kombinují funkce tisku, kopírování, skenování, faxování a sešívání. Rychlost tisku dosahuje až 52 stran za minutu s doporučeným měsíčním zatížením až 30 tisíc stran. Samozřejmostí jsou vysokokapacitní zásobníky papíru na 3 160 listů a podpora Gigabit Ethernetu. Nové stroje pohání 1,2GHz procesory, kapacita RAM paměti činí 2 GB a standardně je součástí 160GB pevný disk. Nechybí vestavěná sešívačka a u modelu s označení „dfnfax“ je součástí také interní finišer pro skládání a sešívání. Nové modely jsou odpovědí na poptávky po výkonných multifunkcích pro firmy, kde plně dostačuje formát A4.

Pro skenování ve vysokém rozlišení kombinuje série MB700 pokročilou LED technologii s celou řadou dalších funkcí. Rychlost skenování dosahuje až 55 stran za minutu a kopírování probíhá rychlostí až 52 kopií za minutu. Zařízení umožňují díky automatickému duplexu spolehlivé oboustranné skenování a kopírování.

K ovládání slouží velký LCD dotykový panel s úhlopříčkou 23 cm. Díky platformě sXP (smart eXtendable Platform) lze zařízení snadno integrovat se softwarem třetích stran v rámci podnikové infrastruktury. Důraz je kladen také na zabezpečení dokumentů a eliminaci neautorizovaných přístupů. K tomu slouží šifrování zabezpečených úloh, síťové zabezpečení včetně IPSec, podpora PIN, čipových karet, LDAP a Kerberos.

Multifunkce OKI MB700 jsou ohleduplné k životnímu prostředí, disponují funkcí úspory toneru, využívají vysokokapacitní zásobníky spotřebního materiálu až na 36 000 stran a v režimu spánku spotřebují méně než 2 W. Jako u všech tiskových zařízení OKI je i na modely řady MB700 poskytována standardně tříletá záruka po bezplatné registraci zařízení.

V téže sérii multifunkcí nabízí OKI pod označením MC700 obdobné modely pro barevný tisk a kopírování.