Neoriginální tonery mohou způsobit kritické problémy

JanusVe snaze o úsporu nákladů používá celá řada organizací při tisku neoriginální tonery třetích stran. Nezávislý výzkum ale ukazuje, že toto na první pohled cenově výhodné řešení může náklady naopak zvyšovat. Tonery třetích stran totiž mohou způsobit nižší kvalitu či chyby tisku a často dokonce i poškození tiskárny. Oproti originálnímu řešení produkují neoriginální tonery také mnohem více odpadu.

Nezávislá společnost TÜV Rheinland, která se zaměřuje na technické zkoušky, kontroly, certifikace a školení, zveřejnila výsledky, podle nichž je originální toner společnosti Kyocera výrazně lepší než veškeré testované tonery třetích stran. Překonává konkurenci ve všech sledovaných kategoriích včetně kvality tisku, spolehlivosti a úspornosti. Společnost Kyocera Dokument Solutions tyto objektivní výsledky vítá.

Společnost TÜV prováděla zkoušky podle mezinárodních standardů ISO/IEC 19798. Tři sady tonerových kazet od dalších dodavatelů byly vyzkoušeny na třech stejných barevných tiskárnách Kyocera FS-C5250DN A4 tak, aby se dosáhlo statisticky průkazných výsledků. Během testu, který trval 5 měsíců, bylo použito přes 200 tonerových kazet a potištěno přes 300 000 stran. Mezi posuzovanými vlastnostmi byla také přilnavost tisku, kontrast, pozadí, stíny, vyrovnanost kvality, množství chyb tisku a mechanických závad.

Originální kazeta dokázala zajistit konstantní kvalitu tisku po celou dobu životnosti zásobníku, na první pohled bylo také patrné, že výtisky mají větší intenzitu barev. Při použití neoriginálních tonerů byl více než devětkrát vyšší podíl nepoužitelných výsledků, obecně méně vyrovnaná byla kvalita tisku a podstatně vyšší také množství tiskových chyb. V případě jedné z testovaných neoriginálních značek začaly být už po 5000 potištěných stránek další stránky znatelně vybledlé. Originální náplně Kyocera na rozdíl od konkurence vůbec neunikaly ze zásobníků ani nevedly k vyřazení tiskáren z provozu. Neoriginální tonery naproti tomu působily dokonce i poškození vývojnic a v průměru produkovaly o 73 % více odpadu.

„Vítáme výsledky těchto testů zejména proto, že pocházejí z mezinárodně respektované, nezávislé testovací organizace,“ uvádí Bernhard Koll, produktový manažer společnosti Kyocera Dokument Solutions Europe. „Je důležité, aby naši zákazníci zohledňovali při nákupu nikoliv pouze cenu samotného toneru, ale také nepřímé náklady, například dodatečné požadavky na údržbu, náklady či ztracený čas, které vznikají v důsledku chyb tisku.“

Originální toner společnosti Kyocera lze poznat podle loga Kyocera na obalu a hologramu („genuine toner identification label“) na zásobníku toneru. Uvnitř zásobníku toneru je navíc RFID čip, takže modely tiskáren společnosti Kyocera dokáží rozlišit, zda se používá originální toner nebo produkty třetích stran. Výhradním distributorem tiskových zařízení Kyocera v České republice je společnost Janus a na Slovensku společnost Janus SK. Tonery dodávané těmito společnostmi mají navíc ochrannou známku JANUS.

O společnosti KYOCERA Document Solutions
KYOCERA Document Solutions je jednou z předních světových společností zaměřených na kancelářská řešení. Její nabídka zahrnuje ECOSYS tiskárny, spolehlivá multifunkční zařízení, vysoce kvalitní spotřební materiál, všeobecné portfolio softwarových řešení a Managed Document Services (MDS). Její zákazníci profitují z nízkých provozních nákladů na vlastnictví stroje a vysoké výkonnosti na jakémkoli pracovišti. Cílem společnosti je pomáhat zákazníkům snížit jejich náklady, minimalizovat negativní dopad na životní prostředí a zároveň zlepšit efektivitu a spolehlivost při běžných firemních procesech. Pro více informací navštivte www.kyoceradocumentsolutions.eu.

KYOCERA Document Solutionsje dceřinou společností spol. KYOCERA Corporation, která v roce 2009 oslavila 50. výročí. V roce 2011 dosáhla 604. místa v anketě „Global 2000“ v magazínu Forbes, která zveřejňuje seznam největších světových veřejně obchodujících společností. KYOCERA je hlavním výrobcem high-tech keramiky, elektronických součástek, solárních článků a elektronického kancelářského vybavení. Strategie dlouhodobého rozvoje společnosti KYOCERA je zaměřená na zpracování informací, ochranu životního prostředí a udržení kvalitní úrovně života.

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 a od svého počátku se výhradně věnuje dovozu a distribuci laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení v České republice. V roce 2001 rozšířila své portfolio služeb o vývoj tiskových řešení a aplikací na míru. Od roku 2007 nabízí vlastní univerzální řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Pro další informace navštivte www.janus.cz.