Nová verze ERP systému Epicor přináší vyšší rychlost

Společnost Epicor Software Corporation, přední dodavatel softwarových řešení pro řízení podnikových procesů v organizacích ze sektoru výroby, distribuce, prodeje a služeb, uvádí novou verzi svého systému pro plánování podnikových zdrojů (ERP, Enterprise Resource Planning). Řešení nabídne více než 300 nových funkcí a vylepšení, jejichž cílem je dále zvýšit výkon, spolehlivost a snadnost používání systému. Nová verze je k dispozici ve více než 60 zemích. Vylepšení se týkají všech součástí řešení včetně architektury Epicor ICE Business.

Společnost Epicor při vývoji nové verze spolupracovala se svými zákazníky po celém světě; 6 z nich již novou verzi používá. Nové vydání ERP systému poskytne vyšší výkon optimalizovaný vzhledem k reálným, v současnosti používaným IT systémům. Vylepšení výkonu se týká především fungování ve složitém prostředí a zpracování velkých objemů dat. Některé části byly v nové verzi kompletně přepracovány, což umožnilo zvýšit rychlost transakcí až 7,5krát. Jednotný pohled na klíčové procesy usnadní práci koncovým uživatelům systému.

Nová verze vychází z oceňovaného ERP řešení Epicor 9, které bylo uvedeno v roce 2008. Do dnešního dne tento systém implementovalo více než 3 000 zákazníků v 63 zemích. Základem systému je architektura Epicor True SOA™, která je speciálně navržena pro snadnou integraci aplikací v rámci firmy i pro spolupráci mezi více firmami. Systém používají především společnosti působící v oblasti výroby, distribuce, finančních služeb a maloobchodu, jimž umožňuje inovovat podnikání, vylepšovat podnikové procesy a mít nad nimi integrovaný přehled.

Jeden z prvních zákazníků nové verze, společnost Symetrics Industries, potvrzuje výrazné zvýšení rychlosti. „Lidé se nás každý den ptají, jak jsme zařídili, že systém nyní běží rychleji,“ říká Steve Smith, administrátor ERP systému v Symetrics Industries. „Netuší, že jsme software prostě aktualizovali.“ Jako další vylepšení uvádí vyšší flexibilitu, která umožňuje řešení přesněji přizpůsobit konkrétním podnikovým procesům. Nový způsob auditu dat pak umožňuje efektivně kontrolovat údaje zadávané do systému.

„Aby firmy mohly obstát v dnešním světě a mít konkurenční výhodu, potřebují pro podporu rozhodování a další procesy výkonný ERP systém. Jeho komplexnost a plná funkcionalita však nesmí znamenat složitost používání,“ uvádí Paul Farrell, výkonný viceprezident společnosti Epicor. „Novou verzi ERP systému jsme navrhli právě se zřetelem k těmto požadavkům našich zákazníků.“

Jedním z prvních uživatelů nové verze ERP systému Epicor se stala také kanadská nezisková společnost Re:Sound, která se zabývá licencováním hudby. V současnosti již využívá moduly pro CRM a finanční management. Ředitel IT v této společnosti Otis Quinn v této souvislosti uvádí: „ERP Řešení Epicor je díky flexibilitě možné snadno implementovat bez vysokých investic v podobě finančních prostředků nebo lidských zdrojů.“

O společnosti Epicor Software Corporation
Epicor Software Corporation je předním globálním poskytovatelem softwarových řešení pro odvětví výroby, distribuce, maloobchodu a služeb. Svým více než 30 000 zákazníkům ve více jak 150 zemích poskytuje společnost Epicor již téměř 40 let integrovaná softwarová řešení pro řízení podnikových procesů, s jejichž pomocí dokážou firmy zákazníků zvyšovat efektivitu a ziskovost, konkrétně jsou to systémy podporující plánování a využití podnikových zdrojů (ERP), řízení lidských zdrojů (HCM), řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce (SCM) a řízení operací v oblasti maloobchodu (retail). V České republice a na Slovensku působí společnost Epicor Software již 19 let. ERP řešení Epicor zde využívá přes 200 společností a s tímto softwarem pracuje více než 3 000 koncových uživatelů. Více informací naleznete na www.epicor.cz.

Následujte Epicor na Twitteru: https://twitter.com/Epicor; http://twitter.com/EpicorEMEA; http://twitter.com/Epicor_Retail