Novou nabídkou služeb a softwaru posiluje Pure své vedení v oblasti moderní práce s daty

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování datových úložišť formou služby v multicloudovém prostředí, představila další významný krok ve své vizi modernizovat způsob, jak zákazníci pracují s daty. Novinky podporují modernizaci infrastruktury, provozu i aplikací. Oznámení sbližuje infrastrukturu a aplikace tím, že umožňuje automatizaci a poskytování úložišť podobně jako v cloudu.

Novinky zahrnují:

  • Pure Fusion, samoobslužnou, autonomní platformu pro úložiště poskytovanou formou kódu, která podporuje neomezené škálování a umožňuje zákazníkům provozovat tradiční úložiště jako cloudovou službu.
  • Portworx Data Services, první platformu Database-as-a-Service (databáze jako služba) pro kontejnerový systém Kubernetes, umožňující týmům DevOps nasadit spravovanou datovou službu produkční úrovně pouhým kliknutím. Vývojáři softwaru tak získávají přístup k databázovým aplikacím, které potřebují jako základ vyvíjených služeb, aniž by se museli stát odborníky na databáze.

„Od svého založení poskytuje společnost Pure svým zákazníkům jednoduchost a spolehlivost. Organizace to dnes potřebují více než kdy jindy, protože rychle nasazují nativní cloudové architektury a moderní aplikace, jako je umělá inteligence, strojové učení a pokročilá analytika. Tyto naše inovace softwaru představují další krok k tomu, aby se infrastruktura stala pro vývojáře neviditelnoua bylo možné ji používat stejně jednoduše jako volat rozhraní API,“ uvádí Charles Giancarlo, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Pure Storage.

Společnost Pure reaguje na požadavky moderního podnikání tím, že umožňuje rychlé nasazení, poskytování a správu datové infrastruktury. S Pure je infrastruktura automatizovaná, řízená pomocí rozhraní API a transparentní.  Vývojáři aplikací tak mají rychlý přístup k potřebným plně integrovaným databázovým nástrojům, ihned připraveným k nasazení.

„IT oddělení v podnicích i jejich zákazníci dnes fungují v režimu on-demand. S přechodem na cloud a modely as-a-service dále vzrostl význam rychlosti a agility. Úložiště musí držet krok s potřebami koncových uživatelů. To znamená, že samotné úložiště se stává neviditelným, zatímco uživatelé mohou snadno využívat potřebné služby, vytvářet kopie dat nebo provádět jejich obnovu,“ vysvětluje Eric Burgener, viceprezident pro výzkum skupiny Enterprise Infrastructure Practice ve společnosti IDC.

Pure Fusion

Nové řešení Pure Fusion přináší cloudový provozní model pro všechny typy zákazníků. Jedná se o nové samoobslužné, autonomní úložné prostředí vytvořené pro neomezené škálování, které spojuje to nejlepší z podnikových úložišť s agilitou a škálovatelností cloudu. Díky režimu spotřeby na vyžádání a back-end provisioningu mohou organizace využívat nový model škálovatelného úložiště, který sjednocuje pole (array) a optimalizuje fondy (pool) úložiště za chodu. Koncoví uživatelé budou moci rychle spotřebovávat svazky (volume), souborové systémy a pokročilé datové služby, jako je replikace, aniž by museli čekat na provedení manuálních zásahů. Hardware se tím pro uživatele stane skutečně neviditelným. Řešení Pure Fusion umožní organizacím bezproblémové škálování s řadou výkonných produktů Pure, včetně FlashArray, FlashBlade, Pure Cloud Block Store a Portworx, čímž se výkon, hustota a dostupnost dat dostanou na novou úroveň.

Portworx Data Services

Služba Portworx Data Services umožňuje lidem z týmů DevOps mohou nasadit řízenou datovou službu produkční třídy na systém Kubernetes; přitom mají k dispozici nejširší katalog možností pro SQL, NoSQL, vyhledávání, streamování a další. Služba Portworx Data Services plně automatizuje operace typu Day-2, včetně monitorování, zálohování, vysoké dostupnosti, obnovy po havárii, migrace, automatického škálování a zabezpečení.  Provoz datových služeb na platformě Kubernetes je nyní výrazně jednodušší než při použití jiných přístupů.

Vylepšená automatizace v portálu pro správu Pure1

Společnost Pure oznámila také nové funkce své na umělé inteligenci založené platformy pro provoz IT Pure 1 Meta, které přinášejí politiku nulové tolerance k narušení provozu. Uživatelé mohou nyní v reálném čase vidět dohody o úrovni služeb (SLA, Service Level Agreement) v rámci celého cloudu, sledovat aplikace, které jsou chráněny proti útokům ransomwaru, a kompletně vizualizovat svou kontejnerovou infrastrukturu Portworx. Novinky vylepšují dostupnost a zabezpečení dat a zároveň zásadně zjednodušují provoz IT tím, že předpovídají problémy napříč celou infrastrukturou a proaktivně doporučují opatření pro optimalizaci pracovních úloh.