Nový podtlakový střešní vtok pro různé skladby střech

Nový podtlakový střešní vtok QS-M-75 představila společnost Wavin Osma, přední specialista na oblast plastových trubních systému. Výrobek je součástí podtlakového systému odvodnění střech Wavin QuickStream, který je určen k odvodnění plochých střech.

Jedná se o nový typ podtlakového celokovového střešního vtoku, který je vyroben ve dvou rozměrových řadách, a to QS-M-75-260 a QS-M-75-400, kdy poslední popis v názvu (260 a 400) odpovídá průměru vrchní části vtoku v mm. Nově uvedený model QS-M-75 předbíhá svého velmi oblíbeného předchůdce QS75 jak v designu, tak kvalitě a v neposlední řadě i v ceně. Hlavními výhodami nového střešního vtoku je jeho mechanická odolnost (jedná se o celokovový výrobek) a variabilita, díky níž je vhodný v podstatě pro všechny skladby plochých střech – zateplené i nezateplené střechy, střechy s obrácenou skladbou, pojízdné a pochozí střechy a střešní žlaby. Celokovový vtok je k dispozici celkem v 7 variantách.

Použití celokovového střešního vtoku se již v minulosti nesčetněkrát vyplatilo při samotné pokládce střešních vrstev, zvláště u větších a složitějších staveb. Při pohybu a manipulacích na střechách by totiž málokterý plastový vtok „přežil“. V některých případech, např. v rámci „zelených střech“, bývají střešní vtoky, zapracované i 500 mm pod úrovní finální vrstvy, což předpokládá využití materiálově vysoce odolných výrobků, které zaručí, že v budoucnu již nebude potřeba žádných oprav a zásahů do složitého střešního souvrství. Nové vtoky QS-M-75 v těchto situacích obstojí a jejich poškození se není potřeba obávat ani při odklízení sněhu ze střech.

Nové střešní vtoky QS-M-75 jsou na českém trhu k dispozici od června letošního roku. Jejich výhradním distributorem je společnost Wavin Osma.