O centrum TRIANGL je velký zájem – třetina prostor již prodána

TRIANGL_primarni logo_webObchodní a administrativní centrum TRIANGL, které do jara 2012 vyroste v centru města Uherské Hradiště, se těší obrovskému zájmu. Ještě před zahájením stavebních prací byla prodána jedna z budov tohoto multifunkčního komplexu – objekt S.

Nový majitel hodlá v budově bývalého sila využít především kancelářské prostory ve 3. a 4. podlaží. Spodní dvě patra rozdělená na jednotlivé obchodní jednotky pak nabídne prostřednictvím společnosti MARLIN reality k pronájmu. Prodány byly rovněž všechny čtyři byty, které vzniknou v 5. až 8. patře věže bývalého sila.

„V současné době jednáme s vážným zájemcem o celý objekt A. S největší pravděpodobností i tento investor nabídne část prostor k pronájmu. Do centra se tak budou moci dostat i menší obchodníci či společnosti, které limituje finanční rozpočet a nemohou si aktuálně dovolit investovat do vlastních prostor,“ uvedl Adam Havlíček, projektový manažer centra TRIANGL.

Nové administrativní a obchodní prostory oceňují nejen podnikatelé, ale i obyvatelé města. Vyplývá to z ankety, jež na jaře proběhla mezi obyvateli a návštěvníky Uherského Hradiště. Více než 85 % respondentů se vyjádřilo, že by ve městě přivítalo vznik nových obchodů. Z ankety dále vyplynulo, že celková spokojenost se stávající nabídkou obchodů ve městě není úplně ideální, a že celých 96 % respondentů je zvyklých jezdit za nákupy pro vlastní potřebu mimo město, nejčastěji do Zlína a do Brna. Spotřebitelé přitom nejvíce postrádají obchody pro sport a volný čas, s obuví a koženým zbožím a zejména pak obchody s módou a oblečením. Výsledky ukazují, že za nákupem oblečení a módy dojíždí mimo Uherské Hradiště více než 50 % respondentů, téměř 20 % jich pak dojíždí za službami nepotravinářských řetězců typu Ikea, Obi či Baumax, a přibližně 14 % za gastronomickými službami a provozovnami fastfood. Téměř třetina spotřebitelů přitom jezdí nakupovat mimo město i několikrát za měsíc.
Kromě obchodů chybí respondentům v Uherském Hradišti nabídka vybraných služeb, především z oblasti péče o tělo. Městu se nedostává především wellness či fyzioterapeutických zařízení, která jsou kvůli sedavému životnímu stylu dneška hojně vyhledávána.

Multifunkční komplex TRIANGL na užitné ploše bezmála 3 500 m² nabídne atraktivní prostory pro obchodní i administrativní účely. Pro obyvatele Uherského Hradiště projekt zpříjemní dosud neupravenou část městského centra a nabídne možnosti příjemných nákupů, zábavy a relaxace v dosahu dopravní infrastruktury.
Celý areál se skládá ze 3 samostatných budov propojených prostřednictvím společné zelení osazené terasy, zahrnuje 50 parkovacích míst a je otevřen pro pěší ze všech směrů – nabízí možnost průchodu do středu města, k nemocnici i na vlakové nádraží, které leží v přímém sousedství. Budovy sousedí i s hlavním odstavným parkovištěm pro centrum města s kapacitou 192 parkovacích míst. Zahájení stavebních prací je plánováno na únor 2011 a kolaudace na jaro 2012.