Obrat Grafton Recruitment v ČR přesáhl 1 miliardu korun

Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila své finanční výsledky. Za fiskální rok 2014, který skončil na konci března, vykázala společnosti obrat 1 065 000 000 Kč, což je meziroční zvýšení o 28 %. Výročí 20 let existence na českém trhu tedy Grafton slaví výrazným růstem.

Jednička českého trhu v oblasti recruitmentu zprostředkovala v uplynulém finančním roce práci uchazečům ze všech segmentů trhu. Nejsilnější bylo zastoupení pozic v technických oborech a oblasti informačních technologií a finančních služeb. Zaměstnání díky Grafton Recruitment získalo o 33 % více uchazečů než v roce 2013.

Podle Luboše Rejchrta, country managera společnosti Grafton Recruitment, lze za prvních 5 měsíců letošního kalendářního roku sledovat zvyšující se zájem o trvalé pracovní poměry. „Je to pozitivní zpráva, která dokládá, že v ČR skutečně dochází k oživení ekonomiky,“ uvedl Luboš Rejchrt a dodal: „Dá se očekávat, že s rozvojem ekonomiky přijde i tlak na zvyšování reálných mezd.“ Růst se přitom dá očekávat nejen na poli recruitmentu, ale i v oblasti agenturních zaměstnanců, kde Grafton Recruitment v uplynulém roce silně rostl.

Grafton Recruitment se v novém fiskálním roce aktivně věnovat i službám. Stále žádanější jsou služby testování, outsourcingu i outplacementu. Cílem společnosti jsou dle Luboše Rejchrta nejen spokojení zákazníci z řad firem, investorů i samotných uchazečů, ale také potvrzení prvenství na českém trhu personálních agentur či další růst.