OKI přebírá od Seiko širokoformátový tisk

OKI posiluje svoji pozici v oblasti profesionálního tisku s novými LED a inkoustovými stroji pro inženýrské a grafické aplikace

Společnosti OKI Data Corporation a Seiko instruments podepsaly dohodu, na základě které OKI převzala celosvětové aktivity Seiko I Infotech v oblasti širokoformátového tisku a začlenila je do nově vzniklé společnosti OKI Data Infotech.

OKI Data Infotech nabízí tisková zařízení pro široké spektrum grafických aplikací a řešení pro CAD (Computer Aided Design), AEC (Architecture, Engineering and Construction) a GIS (Geographic Information System). V nabídce OKI Data Infotech pro grafická studia jsou širokoformátové tiskárny ColorPainter s velikostí od 64 do 104 palců. Zařízení pracují s ekologickými inkousty s možností tisku až 7 barev včetně neonové při kapacitě 1,5 litru inkoustu na každou z nich a hmotnosti stroje až 320 kg. Multifunkční LED tiskárny Teriostar pro inženýrské a architektonické aplikace tisknou do rozměru 36 palců při délce až 15 metrů, jsou vybaveny skenerem pro stejný formát papíru a váží 185 až 250 kg.

OKI spatřuje v oblasti tiskových zařízení s vysokou přidanou hodnotou významný růstový potenciál a důležitý obchodní segment. Společnost předpokládá na trhu s profesionálními tiskovými stroji meziročně šestiprocentní růst širokoformátového tisku, s poptávkou vyvolanou potřebami zákazníků z oblasti maloobchodu a distribuce.

„S akvizicí získává OKI nejen portfolio širokoformátových inkoustových tiskáren a LED grafických plotrů, ale také technologie a zdroje v oblasti výzkumu a vývoje spolu s relevantními obchodními kanály. Prostřednictvím této akvizice bude OKI usilovat o rozšíření obchodních aktivit v profesionálním tisku nabídkou tiskových řešení na jednom místě, se zaměřením na segmenty tisku, distribuce a maloobchodu,“ prohlásil Takao Hiramoto, prezident OKI Data Corporation.