Oracle Academy pokračuje ve vzdělávání pedagogů

oracleOracle navázal v průběhu léta ve Vídni na úspěch svého online školicího programu Oracle Academy Instructors Institute spuštěním jeho prezenční části. Institut přivítal více než 100 pedagogů z Rakouska, Česka, Maďarska, Černé Hory, Srbska a Slovenska.

Oracle Academy Instructors Institute je intenzivní program odborného rozvoje, který připravuje pedagogy na výuku technologického a ekonomického studijního plánu Oracle Academy. Tento studijní plán se soustředí na návrh databází a programování v jazyce SQL.
Zúčastnění pedagogové před tímto kurzem v učebně úspěšně absolvovali 40 hodin online školení v průběhu dvou měsíců. Ve Vídni pak pedagogové osobně spolupracovali s instruktory Oracle Academy a svou připravenost vyučovat studijní plán Academy prokázali zpracováním projektu a složením zkoušky.
Studijní programy Oracle Academy v současné době využívá přes 328 000 studentů z více než 2 100 vzdělávacích institucí v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.

„Máme-li pedagogy podpořit v přípravě mladých lidí na úspěšné uplatnění na pracovním trhu, jejich odborný rozvoj je stěžejní,“ řekla Vendula Fleissigová, koordinátorka Oracle Academy pro Českou republiku. „Téměř každé současné odvětví – finance, zdravotnictví, komunikace, maloobchod, doprava, sociální služby i rekreace – spoléhá na technologie, což nabízí studentům s prvotřídními znalostmi IT obrovský potenciální trh.“
„Společnost Oracle je odhodlána investovat do vzdělávacích programů, které pomohou evropským studentům udržet si konkurenceschopnost,“ řekl Orfhlaith Ni Chorcora, senior ředitel Oracle Education Initiatives. „Oracle Academy Instructors Institute poskytuje pedagogům prvotřídní školení, které je potřebné pro přípravu mladých lidí na kariéry v IT a byznysu v 21. století.“

Další zdroje
Oracle Academy: Software, školení, zdroje a další

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.oracle.com.