Oracle Fusion Middleware – jednička na poli middlewaru

oracleOracle oznámil dostupnost nové generace špičkové sady middlewaru Oracle Fusion Middleware 11g, která přináší zákazníkům a partnerům základnu pro inovace.

Oracle Fusion Middleware 11g je moderní aplikační infrastruktura, která výrazně zlepšuje pružnost a inteligenci podnikových aplikací a umožňuje organizacím využívat nové hardwarové a softwarové architektury pro efektivní realizaci IT a finanční úsporu.
Oracle Fusion Middleware 11g je ucelená, integrovaná a za provozu rozšiřitelná sada middlewaru, která je složena z nejlepších komponent svého druhu – Oracle SOA Suite, Oracle WebLogic Suite, Oracle WebCenter Suite a Oracle Identity Management.
Oracle zároveň oznámil, že Oracle Fusion Middleware zůstává nejrychleji rostoucí oblastí jeho podnikání.

Oracle Fusion Middleware 11g: Základna pro inovace
Oracle Fusion Middleware 11g přináší inovace, které zjednodušují komplikované informační technologie. Integruje vlastnosti moderní aplikační infrastruktury pro zjednodušený vývoj, architekturu SOA, cloud computing, transformaci podnikových procesů, zabezpečení orientované na služby, zdokonalenou spolupráci a řízení IT.
Platforma nabízí například následující vylepšení:
Oracle SOA Suite 11g poskytuje jedinou platformu pro procesy – sjednocuje systémové, lidské a dokumentové procesy a architekturu EDA (Event Driven Architecture) s celou řadou funkcí SOA od vývoje přes zabezpečení až po podnikové řízení. Oracle SOA Suite 11g nasazená na infrastruktuře aplikačního gridu Oracle je optimalizována pro vytváření a integraci služeb v soukromých a veřejných sítích typu cloud.
Oracle WebLogic Suite 11g přináší novou úroveň provozního vhledu a automatizace pro dosažení lepší provozuschopnosti aplikačních serverů s nižšími náklady na správu. Nové funkce jako Oracle Fusion Middleware GridLink pro Oracle Real Application Clusters a Oracle Fusion Middleware Enterprise Grid Messaging posilují spolehlivost a dostupnost. Oracle Fusion Middleware ActiveCache rovněž umožňuje rychlé škálování do šířky, aby bylo možné reagovat na měnící se poptávku uživatelů a vytížení systémů.
Oracle WebCenter Suite 11g nabízí širokou sadu opakovaně použitelných komponent Oracle WebCenter Services, které lze začlenit v podstatě do jakéhokoli typu portálu – intranetu, složené aplikace, webové komunity – na obohacení funkcí sociální sítě a osobní produktivity. Deklarativní nástroj v prostředí prohlížeče Oracle Composer umožňuje koncovým uživatelům i vývojářům snadno vytvářet, sdílet a personalizovat aplikace, portály a sociální weby. Nové předem vytvořené řešení sociální sítě Oracle WebCenter Spaces umožňuje koncovým uživatelům vytvářet a spravovat komunity na podporu vyšší produktivity, lepší komunikace a efektivity.
Oracle Identity Management 11g přináší první komponenty plně integrované sady správy identit, která je do hloubky integrována s ostatními řešeními Oracle Fusion Middleware i s novými funkcemi včetně Deployment Accelerators a Universal Federation Framework. Používá moderní jednotné uživatelské rozhraní založené na technologii Oracle Application Development Framework (ADF) Faces.
Vývojové nástroje Oracle Oracle Fusion Middleware 11g staví na dříve ohlášených strategických vývojových nástrojích Oracle JDeveloper, Oracle Application Development Framework a Oracle TopLink.

Oracle Fusion Middleware: prvenství a inovace
Ve fiskálním roce 2009 si Oracle Fusion Middleware připsal následující milníky:
Analytici:
Pozice lídra v 11 analýzách Magic Quadrant agentury Gartner
Vedoucí pozice ve 12 analýzách Forrester Wave
Zákazníci:
Oracle Fusion Middleware používají přední světové firmy:
90 000 zákazníků po celém světě;
29 z 30 společností indexu Dow Jones;
98 společností žebříčku Fortune 100 Global;
10 z deseti největších společností v hlavních odvětvích včetně finančních služeb, komunikací, přírodních věd, zdravotnictví, maloobchodu, ropného a plynařského průmyslu, chemického průmyslu, špičkových technologií, spotřebních výrobků, těžkého průmyslu, strojírenství, technických služeb, automobilového průmyslu, leteckého a vojenského průmyslu;
více než 1 500 organizací ve veřejném sektoru;
spokojenost zákazníků s řešením Oracle Fusion Middleware překračuje 90 %, takže se shoduje s úrovní spokojenosti zákazníků Oracle Database.
Produkty:
Oracle vydal vlastní verze všech produktů BEA během šesti měsíců od uzavření akvizice. Uvedením Oracle Fusion Middleware 11g byla dokončena integrace produktů BEA a Oracle.
Partneři:
více než 40 000 systémových integrátorů vyškolených pro produkty Oracle Fusion Middleware;
více než 5 000 nezávislých výrobců softwaru (ISV) vyvíjí, provozuje, integruje a zabezpečuje své produkty pomocí Oracle Fusion Middleware.
Komunity:
činnosti komunity Oracle Technology Network (OTN) se účastní více než milión Java vývojářů;
120 000 softwarových architektů je členy programu OTN Arch2Arch;
100 miliónů přístupů na stránky OTN ve fiskálním roce 2009.

„Oracle je jednička na poli middlewaru,“ řekl Thomas Kurian, senior viceprezident společnosti Oracle pro serverové technologie. „Více než 90 000 současných zákazníků uvedením řešení Oracle Fusion Middleware 11g získává základnu pro inovace, které jim pomohou dál odlišit jejich organizace od konkurentů a efektivně identifikovat a reagovat na změny jejich byznysu. Nabídkou propracovanější integrace napříč produktovými řadami a zásadních technických inovací v každé produktové kategorii pomáhá Oracle zákazníkům realizovat příslib účinnosti moderního IT.“

Další zdroje
Oracle Fusion Middleware 11g
Oracle SOA Suite 11g
Oracle WebCenter Suite 11g
Oracle WebLogic Suite 11g
Oracle Identity Management 11g

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.oracle.com.