Oracle oznamuje tisíc instalací databázového stroje Oracle Exadata

oracleSpolečnost Oracle oznámila, že její zákazníci si celosvětově nainstalovali už více než 1 000 databázových strojů Oracle Exadata. Implementace se uskutečnily v 67 zemích a 23 různých odvětvích, kde zákazníci potřebovali vysoký výkon databázových aplikací.

Systémy Oracle Exadata, které prošly před uvedením na trh dlouhým interním testováním, pomáhají zákazníkům řešit hlavní požadavky na IT:

• Technologie Oracle Exadata Smart Cache Flash nabízí extrémní výkon pro aplikace OLTP (on-line zpracování transakcí), ať už se systém dodává v podobě krabicových nebo na míru sestavených řešení. Tato technologie převádí data do mezipaměti, čímž zlepšuje rychlost odezvy a propustnost.
• Technologie Oracle Exadata Smart Scan umožňuje extrémní výkon datových skladů, protože zpracovává náročné dotazy už na úložných (storage) serverech.
• Hybridní sloupcová komprese Oracle Exadata může 10 až 15krát snížit velikost tabulek nebo databází, což znamená snížení nákladů na ukládání dat.
• Konsolidace pracovních úloh a serverů do jediného stroje Oracle Exadata přináší podstatné snížení nákladů.
• K dispozici jsou nástroje pro zjednodušení správy databáze a ladění výkonu.
• Nové databázové aplikace a služby je možné rychleji uvádět na trh.

Oracle Exadata je jediný systém, který je vytvořen již tak, aby podporoval podnikové aplikace OLTP, jako je Oracle E-Buisness Suite, Oracle Siebel CRM a Oracle PeopleSoft Enterprise Applications. Kombinace produktů Oracle Database 11g, Oracle Real Application Cluster a Oracle Exadata Storage Server Software znamená, že systém Oracle Exadata zahrnuje software, servery, datová úložiště a síťové technologie, které vyhoví veškerých požadavkům na databáze.

Oracle Exadata Database Machine je k dispozici ve čtyřech konfiguracích: jako čtvrtinový, poloviční a celý rack a jako celý rack Oracle Exadata X2-8.

„Řešení Oracle Exadata umožňuje našim zákazníkům transformovat jejich podnikání. Mohou se lépe rozhodovat na základě informací získaných v reálném čase, rychleji uvádět na trh nové produkty a služby a pomocí komplexní analýzy objevit nové obchodní příležitosti,“ uvádí Andrew Mendelsohn, senior viceprezident pro databázové servery ve společnosti Oracle.

Další informace (v angličtině)

O systému Oracle Exadata
Oracle Exadata je ideálním řešením pro aplikace OLTP a datové sklady. Jako jediný databázový stroj na trhu poskytuje extrémní výkon pro oba tyto typy úloh. Hodí se jako platforma pro konsolidaci do gridů nebo privátních cloudů. Systém je masivně škálovatelný, bezpečný a redundantní.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) celosvětově dodává nejucelenější, nejotevřenější a nejlépe integrovaný podnikový software a hardwarové systémy. Další informace o společnosti Oracle najdete na www.oracle.com.