Oracle představuje Exadata Version 2: první databázový počítač pro OLTP

oracleGenerální ředitel společnosti Oracle Larry Ellison a výkonný viceprezident společnosti Sun John Fowler představili první OLTP databázový počítač na světě.

Exadata Database Machine Version 2, vyráběný společnostmi Sun a Oracle, je nejrychlejší počítač na světě pro datové sklady a zpracování online transakcí (OLTP).
Druhá verze databázového počítače Sun Oracle, postavená ze standardizovaných součástí plus technologie Sun FlashFire, Oracle Database 11g Release 2 a Oracle Exadata Storage Server Software Release 11.2, je při provozu datových skladů dvakrát rychlejší než verze 1.
Databázový počítač Sun Oracle překračuje aplikace datových skladů, neboť nově obsahuje Exadata Smart Flash Cache založenou na technologii Sun FlashFire, jež poskytuje extrémní výkon a škálovatelnost pro zpracování online transakcí (OLTP).
Exadata Version 2 je k dispozici ve čtyřech modelech: jako celý rack (8 databázových serverů a 14 úložných serverů, poloviční rack (4 databázové servery a 7 úložných serverů), čtvrtinový rack (2 databázové servery a 3 úložné servery) a základní systém (1 databázový server a 1 úložný server). Všechny čtyři konfigurace systému Exadata jsou k dispozici okamžitě.
V databázovém počítači Sun Oracle mohou zákazníci uložit až desetinásobek dat a prohledávat data více než desetkrát rychleji, aniž by museli jakkoli měnit aplikace.

Hardware Sun
Paměťové karty Sun FlashFire podporují vysoce výkonné OLTP
O 80 % rychlejší procesory Intel Xeon (Nehalem)
O 50 % rychlejší disky – 600 GB disky SAS s propustností 6 Gb/sec
O 200 % rychlejší paměti DDR3
O 125 % víc paměti – 72 gigabajtů na databázový server
O 100 % rychlejší síťová rozhraní InfiniBand s propustností 40 Gb/s
Fyzická disková kapacita 100 TB (SAS) nebo 336 TB (SATA) na rack

Software Oracle
První databáze na světě, která podporuje úložiště flash – Oracle 11g Release 2
Hybridní sloupcová komprese s 10-50násobnou účinností
Prohledávání zkomprimovaných data poskytuje ještě rychlejší spouštění dotazů
Úložné indexy, které dále omezují množství přístupů na disk
Přesouvání zpracování dotazů na úložná zařízení pomocí technologie Smart Scans
Chytré prohledávání modelů dolování dat v úložných serverech
Aplikace běžící v systému Sun Oracle Database Machine dosahují s flash úložišti výkonu až milión vstupních a výstupních operací za sekundu

„Exadata Version 1 byl nejrychlejší počítač na světě pro aplikace datových skladů,” řekl generální ředitel společnosti Oracle Larry Ellison. „Exadata Version 2 je pro datové sklady dvakrát rychlejší než Exadata V1 a je to jediný databázový počítač, na kterém lze provozovat OLTP aplikace. V systému Exadata V2 běží v podstatě všechny databázové aplikace daleko rychleji a levněji než na jakémkoli jiném počítači na světě.“

Podpůrné zdroje

Oracle Database Machine

Oracle Exadata

Oracle Database 11g

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.oracle.com.