Oracle představuje Exalogic Elastic Cloud

oracleOracle Exalogic Elastic Cloud, první a zatím jediný integrovaný systém pro middleware na světě s bezkonkurenčním výkonem pro Java aplikace, představila na konferenci OracleDay 2010 v Praze společnost Oracle.

Oracle Exalogic Elastic Cloud je integrovaný hardwarový a softwarový systém, který Oracle vyvinul pro extrémně výkonný provoz Java i non-Java aplikací. Poskytuje celou infrastrukturu cloudovým aplikacím, umožňuje konsolidovat nejširší možné spektrum Java i non-Java aplikací a pracovních úloh a splňuje ty nejnáročnější požadavky na úroveň služby.

„Oracle Exalogic Elastic Cloud je celý systém serverů, síťových prvků, úložišť, virtuálních počítačů, operačního systému a middlewaru, jehož všechny složky hladce spolupracují,“ řekl generální ředitel Oracle Czech Zdeněk Pilz. „Poskytuje ohromující výsledky včetně nejvyššího výkonu Javy, elastické kapacity na vyžádání a dokonalé odolnosti vůči poruchám.“

Oracle Exalogic Elastic Cloud staví na úspěchu systému Oracle Exadata Database Machine a spojuje špičkové 64bitové procesory x86, vstupní a výstupní rozhraní InfiniBand a SSD disky se špičkovým serverovým softwarem Oracle WebLogic Server, javovým middlewarem Oracle a operačním systémem Oracle Solaris nebo Oracle Linux.
Díky vyladěné práci se vstupními a výstupními rozhraními dosahuje Oracle Exalogic Elastic Cloud 10krát vyššího výkonu než standardní konfigurace aplikačních serverů.
Oracle Exalogic Elastic Cloud, vyvinutý pro rozsáhlá, kritická nasazení, poskytuje základnu pro aplikace využívané několika nájemci a cloudové aplikace podnikové třídy. Podpoří tisíce aplikací s různými požadavky na zabezpečení, spolehlivost a výkon – což z něj dělá ideální platformu pro celopodnikovou konsolidaci datového centra.

Oracle Exalogic Elastic Cloud zvyšuje výkon celého produktového portfolia Oracle Fusion Middleware a také zvyšuje výkon aplikací běžících na serveru Oracle WebLogic pod operačním systémem Oracle Linux nebo Oracle Solaris 11. Počítač je rovněž optimalizován pro integraci s technologiemi Oracle Database 11g, Oracle Real Application Clusters a Oracle Exadata Database Machine.
Bez jakýchkoli modifikací v počítači Oracle Exalogic Elastic Cloud transparentně poběží všechny aplikace Oracle: Oracle E-Business Suite, Oracle Siebel CRM, Oracle PeopleSoft Enterprise, Oracle JD Edwards a oborově specifické podnikové aplikace Oracle.

Integrovaný systém
Oracle Exalogic Elastic Cloud se skládá s nejnovějšího vysoce výkonného hardwaru x86, špičkového softwaru Oracle WebLogic Server a Exalogic. Všechny složky byly společností Oracle vyladěny tak, aby poskytovaly maximální funkčnost s minimálním nastavováním. V továrně je montován, testován a vyladěn tak, aby doba od dodávky počítače po plně provozní nasazení aplikací byla co nejkratší.

Extrémní výkon Javy
Oracle Exalogic Elastic Cloud nabízí bezkonkurenční výkon a spolehlivost pro Java aplikace.
V interních testech společnosti Oracle prokázal jeden rack Oracle Exalogic Elastic Cloud:
* 12násobný nárůst výkonu internetových aplikací na více než 1 milión požadavků HTTP za sekundu.
* 4,5násobný nárůst výkonu Java aplikací pracujících se zprávami na více než 1,8 miliónu zpráv za sekundu.
Vstupní a výstupní rozhraní založená na extrémně výkonné technologii InfiniBand jsou implementována v nové architektuře pro paralelní vstup a výstup, efektivní práci s vícejádrovými procesory a optimalizaci I/O Java stacku.
Oracle Exalogic Elastic Cloud je platforma pro konsolidaci Java aplikací, která dokáže obstarat pracovní úlohy celého podniku – od aplikací malých oddělení až po kritické infrastruktury plánování podnikových zdrojů a mainframové aplikace.
GridLink for Exadata nabízí extrémně spolehlivou a vysoce výkonnou integraci s databází, která umožňuje okamžité přepnutí spojení JDBC na záložní systém a spolehlivé předávání transakcí mezi serverem Oracle WebLogic běžícím na platformě Exalogic a řešením Oracle Real Application Clusters běžícím na platformě Oracle Exadata Database Machine.

Kritické aplikace
Mimořádně propustná technologie vstupních a výstupních rozhraní počítače Exalogic poskytuje vysokou úroveň tolerance poruch s téměř okamžitým přepnutím na záložní systém a 100% izolací aplikací, což umožňuje podnikům konsolidovat na jediném systému velké množství kritických aplikací s extrémně nízkým rizikem.

Oracle Exalogic 02 web_small

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) celosvětově dodává nejucelenější, nejotevřenější a nejlépe integrovaný podnikový software a hardwarové systémy. Další informace o společnosti Oracle najdete na www.oracle.com.