Oracle představuje službu Oracle Bare Metal Cloud Services – nejrychlejší servery pro cloud

Nová nabídka IaaS společnosti Oracle umožňuje snadný přechod podnikového IT do cloudu a zákazníkům dává stejnou možnost výběru jako v případě vlastního datového centra.

Společnost Oracle inovovala svoji nabídku řešení IaaS (Infrastructure-as-a-Service, infrastruktura jako služba). Oracle na konferenci Oracle OpenWorld 2016 představuje nové servery, které jsou 11,5krát rychlejší a o 20 % levnější než nejlepší nabídka konkurence. Oracle v rámci IaaS poskytuje zákazníkům přímo fyzický hardware („bare metal“), který je k dispozici v režimu multi-tenant i single-tenant, tj. buď sdílený, nebo vyhrazený pro konkrétního zákazníka. V rámci nabídky Oracle Cloud Platform jsou nově k dispozici služby Oracle Bare Metal Cloud Services, Oracle Ravello Cloud Service a Oracle Container Cloud Service, přičemž vylepšena byla i řada služeb již nabízených.

Ačkoliv obchodní přínosy veřejného cloudu jsou zřejmé, řada organizací dosud narážela na problémy, které jim znemožňovaly jednoduše přenést do cloudu své úlohy; tyto překážky se mohly týkat např. výkonu, správy nebo zabezpečení a spolehlivosti. Nové portfolio IaaS služeb společnosti Oracle pomáhá organizacím překonat tyto překážky a využívat výhod cloudu, přičemž cloudové prostředí si zachovává vlastnosti podnikových datových center.
Nabídka Oracle Bare Metal Cloud Services představuje vysoce škálovatelný veřejný cloud – fyzické servery v plně virtualizovaném prostředí. Zákazníci mají k dispozici např. databázi jako službu (DbaaS), síťové úložné prostředí a přístup přes VPN (virtuální privátní síť). Služba Oracle Bare Metal Cloud Services navíc poskytuje softwarově definovanou virtuální cloudovou síť (Virtual Cloud Network, VCN), vysoce výkonné, zabezpečené a soukromé prostředí, které lze pružné použít jako rozšíření vlastní podnikové sítě (on-premise). Propustnost sítě je v rámci Oracle Bare Metal Cloud Services maximalizována díky přímému spojení mezi výpočetními a úložnými uzly.

Spolehlivost nasazení Oracle Bare Metal Cloud Services a odolnost infrastruktury proti selhání zajišťují tři na sobě zcela nezávislé domény. Službu lze snadno integrovat s další nabídkou v rámci Oracle Cloud Platform a je určena pro provoz kritických podnikových aplikací.

Nabídka Oracle Bare Metal Services zahrnuje servery s extrémně vysokou výpočetní hustotou, které mají v oboru nejlepší i další parametry, jako je IOPS (počet vstupních/výstupních operací) nebo propustnost. Řešení společnosti Oracle zde konkurenci překonává až desetkrát a přitom je oproti ní levnější. Tím, že software se spouští přímo na hardwaru, se také snižuje množství bodů/úrovní, které mohou představovat bezpečnostní riziko.

Další nové služby IaaS společnosti Oracle:
Oracle Ravello Cloud Service – první cloudová služba, která umožňuje převést podnikové úlohy realizované v prostředí VMware a KVM (Kernel-based Virtual Machine) a spustit je v rámci veřejného cloudu bez nutnosti jakýchkoliv změn. Prostředí VMware lze provozovat nativně v cloudu, bez potřeby konverze virtuálních strojů, rekonfigurace aplikací nebo změn na úrovni sítě.

Oracle Container Cloud Service – služba umožňuje organizacím nasadit jediným kliknutím zásobník aplikací kompatibilní s kontejnerovým prostředím Docker. Poskytuje integraci registrů, orchestraci aplikací i jejich plánování a škálování služeb.

Oracle FastConnect – služba, která je k dispozici ve verzích Standard a Partner, poskytuje zákazníkům spolehlivé a zabezpečené připojení k jejich databázím v cloudu.

„Organizace potřebují, aby přechod do cloudu proběhl hladce, a to i v případě migrace velkých a složitých IT infrastruktur. Navíc také vyžadují, aby v cloudu byla zachována stávající úroveň zabezpečení i možnosti správy,“ uvádí Thomas Kurian, prezident pro vývoj produktů společnosti Oracle. „Nejnovější nabídka v rámci Oracle Cloud Platform umožňuje organizacím snadno propojit jejich stávající zdroje a platformu Oracle Cloud pomocí virtuální cloudové sítě (VNC) a vybrat si mezi řadou typů služeb a provozních modelů, ať už jde o fyzické servery, virtuální stroje nebo integrované systémy. Prostředí cloudu se tak chová úplně stejně, jako kdyby bylo součástí podnikového datového centra.“

Podrobnější informace o nabídce cloudových řešení společnosti Oracle: http://cloud.oracle.com.

O konferenci Oracle OpenWorld 2016
Konference Oracle OpenWorld si za posledních 20 let získala místo nejvýznamnější akce tohoto druhu v oblasti byznysu a technologií. Osobně se jí účastní desetitisíce lidí a miliony ji sledují on-line.
Oracle OpenWorld 2016 se koná pod heslem „ultimate cloud experience“ (maximální zážitek z cloudu) a hlavním cílem konference je ukázat podnikům, jak cloud může podpořit jejich růst a inovace, podrobně představit klíčové průmyslové trendy a průlomové technologie. Tato akce přináší více než 2 2000 vzdělávacích setkání, kde své zkušenosti sdílejí partneři a zákazníci společnosti Oracle, a lze tedy získat informace z první ruky. K dispozici jsou stovky ukázek a prezentací více než 400 partnerů a zákazníků společnosti Oracle z celého světa, které demonstrují roli cloudu na všech úrovních (aplikace – SaaS, platforma – PaaS, infrastruktura – IaaS). Konference Oracle OpenWorld 2016 se koná 18.–22. září v komplexu Moscone Center v San Franciscu.

Podrobnější informace (v angličtině)
Hlavní web konference: www.oracle.com/openworld
Oracle OpenWorld – mobilní aplikace ke stažení
Přímý přenos – hlavní projevy na konferenci
Oracle OpenWorld na Facebooku
Oracle OpenWorld na Twitteru
Hlavní web konference JavaOne: www.oracle.com/javaone